Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvēlas pensiju uzkrājumu nodot mantojumā

Līdz šim kopumā 1434 mūspuses četru novadu iedzīvotāji izdarījuši izvēli par pensijas otrā līmeņa uzkrājumu nāves gadījumā, no kuriem vairākums izraudzījies uzkrājumu nodot mantojumā, informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve (VSAA) Iveta Daine.

VSAA speciāliste atklāja, ka Bauskas novadā lēmumu pieņēmuši 817 iedzīvotāji, Iecavas novadā 315 ļaudis, Vecumnieku pašvaldībā 215 novada iedzīvotāji, bet Rundāles vietvarā savu izvēli deklarējušas 87 personas.

Vien neliela daļa izvēlējusies savas nāves gadījumā pievienot otrā līmeņa uzkrājumus kādas citas personas otrā līmeņa uzkrājumam, bet pavisam maz esot tādu, kuri nolēmuši ieskaitīt valsts pensiju speciālajā budžetā.

Konkrēti mūspuses ļaužu uzkrātās summas otrajā pensiju līmenī I. Daine nenosauca, norādot, ka pašlaik lielākajai daļai jeb 79% Latvijas iedzīvotāju uzkrājumi otrā līmeņa pensiju fondā ir zem 5000 eiro.

Pēc VSAA pagājušā gada datiem, gandrīz puse jeb 49% no visiem 1 289 547 pensiju otrā līmeņa dalībniekiem bija uzkrājuši līdz 2000 eiro, 29% – no 2000 līdz 5000 eiro, 16% – no 5000 līdz 10 000 eiro, bet 6% – vairāk nekā 10 000 eiro lielu kapitālu.

I. Daine atgādināja, ka no šī gada iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties mantot otrā līmeņa pensijas, bet, ja izvēle netiks izdarīta, uzkrājums tā veicēja nāves gadījumā tiks ieskaitīts valsts pensiju speciālajā budžetā.

Iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties, vai pensiju otrā līmeņa uzkrājumu novēlēt mantojumā, pievienot citas personas pensiju otrā līmeņa kapitālam vai ieskaitīt valsts pensiju speciālajā budžetā.

Izvēli var izdarīt cilvēki, kuri vēl nav pieprasījuši vecuma pensiju, tādējādi nosakot, kā tiks izmantots viņa pensiju otrajā līmenī uzkrātais kapitāls gadījumā, ja viņš nomirst līdz vecuma pensijas piešķiršanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas