Izvērtē pagājušo un domā par jauno mācību gadu 9

Rajona pedagogu konferencē 28. augustā daudz runāja par aktualitātēm un jaunumiem izglītības jomā. Diemžēl nebija svinīgās daudzfunkcionālā izglītības centra atklāšanas, pretēji solītajam konferencē nepiedalījās izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.Pirms konferences Bauskas Domes amatpersonas, arī pilsētas 2. vidusskolas un Bauskas mākslas skolas vadība apmainījās ar pateicības runām, ziediem. Oficiālā daudzfunkcionālā izglītības centra atklāšana paredzēta 1. septembrī, kad pasākumā piedalīšoties arī ministre T. Koķe. Tomēr konferences dalībniekiem bija iespēja iepazīt jaunās telpas. Par tām atzinīgi izteicās rajona pedagogi, priecājās 2. vidusskolā strādājošie.Izglītības un zinātnes ministrijas Vispārējās izglītības departamenta direktors Artūrs Skrastiņš stāstīja par gaidāmajām pārmaiņām skolēnu zināšanu vērtēšanā. Savukārt biznesa augstskolas «Turība» valdes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Baumanis iepazīstināja ar pētījumu par pedagogu atalgojuma sistēmas nākotnes modeļiem. Īpaši svinīgs brīdis konferencē bija to pedagogu sumināšana, kuru audzēkņi guvuši labus panākumus valsts pārbaudes darbos un mācību priekšmetu olimpiādēs. Ar ziediem pedagogus sveica arī vairāku rajona pašvaldību vadītāji. Sveikti tika tie jaunieši, kuri paralēli studijām strādās par skolotājiem. Rajonā tādu ir vienpadsmit. Plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija, ka mācību grāmatu iegāde esot pretrunā ar Satversmē noteikto bezmaksas izglītību. Izglītības valsts inspektors Ģirts Bernauts šos pārmetumus atzina par pamatotiem: «Nav pareizi, ka vecākiem joprojām ir jāpērk mācību grāmatas. Šī problēma aktuālāka ir lielajās pilsētu skolās. Laukos daudzviet izglītības iestāžu bibliotēkas ir pilnīgāk komplektētas.» Iecavas vidusskolas direktore Agra Fridrihsone-Zaķe piebilda, ka viņas vadītajā mācību iestādē ar grāmatām nodrošina visus audzēkņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Arī biju

klāt. un nepiekrītu pirmskolas skolotājai, ka pirmskolas skolotājiem neveltīja pietiekami daudz uzmanības. Pat ļoti, ļoti garš bija slavināto saraksts no Lailas Jurcikas komandas.tiesa gan tas jau bija ap plkst 14.
Bet , ja domā par rakstu, tad tur vispār nekas nav ne teikts, ne pateikts.

pirms 12 gadiem, 2008.08.30 07:34

pirmsskolas skolotāja

A.Skrastiņš - IZM Vispārējās izglītības departamenta direktors.

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 06:32

Hmm

Skrastiņš? Tas aktieris? Ko tad tas tur darīja? Dziedāja?

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 01:15

saule

Nē,viņam likās,ka viņš ir Balvu rajonā....

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 20:01

bite

Skrastiņa kungam nez kāpēc likās, ka viņš ir Saldus rajonā.............

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 19:58

pirmsskolas skolotāja

es domāju par rakstīto rakstu( ne viena vārda par pirsskolas skolotājiem )

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 19:06

pirmsskolas skolotāja.

Un atkal kārtējo reizi neviena vārdiņa par pirmsskolas izglītības skolotājiem un viņu sasniegumiem,skumji,ka mūsu darbs tiek vērtēts ļoti zemu, bet,ja kāds iedziļinātos,tad bērni uz skolu tiek palaisti sagatavoti, nevis kā Skrastiņa kungs konferencē teica,ka 5 - 6gadu veci bērni ,nav sagatavoti skolām,iznāk,ka skolotājas slikti strādā, bet vai viņš vispēr ir bijis kādā pirmsskolas iestādē un,vai vispār tiek parbaudīts bērnu zināšanu līmenis bērnudārzu beidzot, vienīgais speciālists,kas katru bērnu pārbauda ir logopēds, un paši pedagogi aizpilda bērnu vērtējuma lapu pēc izstrādātiem kritērijiem, tāpēc nevajaga teikt,ka bērni netiek sagatavoti 1.klasei.Manas grupas bērni beidza sagatavošanas grupu ar augstu zināšanu līmeni ,un vai no Domes kāds atnāca paskatīties izlaidumu, kādu fantastisku koncertu bērni sniedza, kāds darbs tie ieguldīts katru gadu, un kāda ir sadarbība ar vecākiem.Un ,vai mēs tiekam kaut reizi par labu darbu saņēmušas prēmiju, nē, strādā kā gribi, labi vai slikti, nekādas izaugsmes iespējas nav un prēmijas nekad nav bijušas.Brīžiem apskrienas dūša, paldies tiem vecākiem,kas mani atbalsta manā darbā un tikai bērnu un viņu dēļ vēl strādāju.

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 19:04

Vietējās ziņas