Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāņa Zemīša piemiņas izstāde atklāta Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā

Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs sestdien, 5. jūlijā, aicināja uz gleznotāja Jāņa Zemīša piemiņas izstādes atklāšanu izstāžu zālē.

Muzeja vēsās un gaišās telpas karstajā sestdienā pulcināja Jāņa Zemīša ģimeni un interesentus, lai atklātu mākslinieka piemiņas izstādi. Atklāšanu ar izjustu ģitāras spēli ievadīja mūzikas skolotājs un mūziķis Vladimirs Kudrins, kas izpildīja J. S. Baha «Prelūdiju» un Ņ. Koškina skaņdarbu. Atklāšanu turpināja J. Zemīša meita Estere Zemīte ar siltu, emociju pilnu runu.

Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka sākotnējā iecere esot bijusi izrādīt meitas Esteres Zemītes gleznas, jo jau 2008. gadā tās ir bijušas Bauskā, bet Estere un gleznotāja sieva Silvija Zemīte izteikušas priekšlikumu par Jāņa Zemīša piemiņas izstādi.

Gleznotājai Esterei Zemītei un Jānim Zemītim jau ir iepriekšējā pieredze, strādājot ar Bauskas muzeja personālu, kad tika izstādītas E. Zemītes gleznas 2008. gadā.

J. Zemīša piemiņas izstāde jau notikusi Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijā, 2010. gadā, pagājušogad Mālpilī, un nākamgad tā būs Jelgavā. Silvija Zemīte sacīja, ka gleznu izlase turpinās ceļot, kamēr cilvēkiem būs interese.

Estere Zemīte gleznošanas talantu un interesi mantojusi no tēva un bērnības gados pozitīvi no viņa iespaidojusies. Pabeigusi J. Rozentāla Rīgas mākslas skolu un ieguvusi maģistra grādu mākslā Latvijas Mākslas akadēmijā. Personālizstādes apskatāmas kopš 1996. gada.

Gleznotājs Jānis Zemītis sabiedrībai savu talantu atklāja 1960. gadu otrā pusē. Viņš ir bijis īsts perfekcionists – izturējās paškritiski pret sevi un savu veikumu, tādēļ reti rīkoja personālizstādes. Pie katras gleznas viņš strādāja gadiem ilgi, «noslīpējot» to līdz pilnībai. Paralēli glezniecībai ir bijis skolotājs J. Rozentāla Rīgas mākslas skolā un docents, profesors Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš mākslinieka nāves 2008. gadā ģimene ikgadēji rīko viņa piemiņas izstādes.

J. Zemīša piemiņas izstāde Bauskā apskatāma līdz 29. jūlijam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas