Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Jandāls» skatē iegūst pirmo pakāpi 12

Bauskas kultūras centra tautas deju ansamblis (TDA) «Jandāls» 24. februārī Rīgā Latvijas jauniešu deju ansambļu un kolektīvu A grupas skatē izcīnīja pirmo pakāpi, iegūstot 55,7 punktus un iespēju šovasar piedalīties 25. Vispārējos latviešu dziesmu un 15. deju svētkos.Dejotāji kopā ar vadītāju Tamāru Ļisovcovu un repetitori Santu Zemīti starptautiskajā izstāžu centrā «Ķīpsala» ieradās pirms deviņiem no rīta, lai izmēģinātu trīs skates dejas - «Meitu māte», «Nerejat'i ciema suņi» un «Šķērsu dienu saule tek».Skate sākās pulksten 13. Dalībnieces - 32 deju kopas - bija sadalītas piecās grupās. «Jandāls» dejoja ceturtajā, kas sāka uzstāties tikai pēc sešiem vakarā. Kopā ar mūsu puses dejotājiem uz skatuves kāpa TDA «Daiļrade», TDA «Ačkups», TDA «Katvari», TDA «Bramaņi» un TDA «Vektors». Dejotāja Alīna Komkova atklāj, ka visu dienu atrasties skates aizkulisēs kopā ar Latvijas labākajām deju kopām ir emocionāli smags pārbaudījums.Pēc skates dejotājus un vadītājus pārsteidza Bauskas kultūras centra pārstāvji Ilva Vansoviča un Nora Trasūne, kā arī pianiste Silvija Geiba, kuras ieradās atbalstīt kolektīvu svarīgā brīdī.  I. Vansoviča pauda: «Žēl, ka es vairs neesmu tik jauna, lai dejotu ar jums. Atcerieties - jūs pirmie no Bauskas puses esat spēruši kāju uz šīs skatuves, jūs ar to ieiesit vēsturē. Ceru, ka jūsu aizsāktais darbs turpināsies un arī citas paaudzes varēs dejot skatēs Rīgā kopā ar labākajiem Latvijas dejotājiem.» Par godu šim notikumam skanēja sirsnīgi vārdi, Kultūras centra vadība bija sarūpējusi dāvanas vadītājām, dejotājiem - svētku kliņģeri un pīrādziņus. Katrs saņēma nozīmīti ar uzrakstu «Jandāls», ko ar lepnumu piesprauda pie krūtīm. Šajā emocionālajā brīdī smaids mijās ar prieka asarām par paveikto. Pēc rezultātu paziņošanas un pirmās pakāpes iegūšanas kolektīvs sagaidīja vadītāju ar skaļām ovācijām un steidzās cits citu apsveikt. «Jandāla» vadītāja T. Ļisovcova atzīst, ka ir neizsakāmi laimīga un lepojas ar ikvienu dejotāju: «Tā bija traka cīņa, ko mēs izcīnījām, nemaz nezinot, ar ko mums ir darīšana.»  Kopas A grupā dejo trešo gadu, bet šis bija pirmais gads, kad visi Latvijas labākie kolektīvi piedalījās vienā kopīgā skatē. Sniegumu vērtēja starptautiska deviņu speciālistu žūrija. Maksimālais punktu skaits, ko varēja iegūt, bija 65. Izcilu sniegumu parādīja TDA «Dancis», iegūstot 64,9 punktus. Skatē tika piešķirta arī otrā pakāpe, un 15 deju kopas ieguva augstāko pakāpi. Jāatgādina ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks šovasar no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Šogad svētki paies Līgo zīmē. Svētku programma būs baudāma 19 norises vietās Rīgā. Svētku atklāšana vienlaikus plānota gan galvaspilsētā ar virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu Dziesmu svētku parkā, gan Latvijas novados. 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

M.

ZANE, apsveicu ar Tavu pirmo rakstu - Tu esi savā vietā!

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 10:30

Tamāra

Jandāls nelasiet šo visu, jus zināta ka mēs cinijamies, zināt savu ieguldito darbu, nav svarīgi kura vieta, mes noturejam 1.pakāpi, mums vel ir kur augt. Es jus mīlu un LEPOJOS ar jums.
Paldies visiem labu velētājiem!

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 09:58

Sendienas

Sveicam Tamāriņu un visus Jandāla dejotājus. Prieks par Jums. Malači

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 09:47

io

Paldies, Tamāra! Tu jau sen to esi pelnījusi. jau tad, kad strādāji Ozolainē un Vecsaulē!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 08:41

!!!

Tagad jau vietas nepiešķir, bet pakāpes no iegutājiem punktiem-1; 2 vai 3. pakāpe.

Sarakstā vienmēr būs kāds ar 1.Nr un 30Nr. vai kādu citu ciparu.
Nerakstiet muļķības ja neziniet skates vērtēšanas noteikumus.

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 23:11

Ja to dziesmusvetku puuli vareetu savaakt kaadam grautinjam!! A to pidrikiem tikai paleekaat

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 22:51

Protams ka priecasimies. A grupa tikai 32 kolektivi un visi labi dejo,citādi jau tur nav ko darīt......, bet pārejas grupas ir jāpacinas lai laukuma tikt. Novēlam labu dejojumu un veiksmi 14.aprīli Skate.

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 20:06

dejotāja.

Lai arī 30. vieta, tomēr prieks dejotājos lielāks nekā citiem, piemēram, par otro vietu. Un tas ir pats svarīgākais. Esam malači!

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 17:34

līdzjutēja

Lepnums par dejotājiem un īpašs prieks par Tamāriņu!

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 17:34

:))

Nu tik sāksies. Ja nemaldos, tad parasti, ja raksts ir par mūsu puses deju kopām, tad graujoši komentāri 100% garantēti.

P.S. Varbūt, tomēr priecāsimies viens par otru, nevis skaudīsim, gānīsim un jel kā savādāk aizvainosim viens otru.

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 15:59

qwerks

Ha, viens vietējā pīļu dīķa skauģis jau atradies, tātad ir trāpīts desmitniekā! Tomēr paturi prātā, ka tā ir 30.vieta visas Latvijas mērogā, nevis Tavā pīļu dīķī.

pirms 7 gadiem, 2013.02.26 15:49

Vietējās ziņas