Jānis Beķeris pamet darbu skolā un pašvaldībā 3

Rundāles novada domē tiek izbeigtas Jāņa Beķera deputāta pilnvaras pirms termiņa. Lēmums pamatots ar 21. augustā reģistrētu deputāta iesniegumu, kurā lūgts atbrīvot viņu no pienākumu pildīšanas Rundāles novada domē, portālu informēja pašvaldības juridiskās nodaļas vadītājs Edgars Paičs.

Pašvaldības deputāti atbalstīja šo lēmumu. Vienlaikus tiek izbeigtas arī deputāta pilnvaras sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejā.

J. Beķeris skaidro, ka ar 1. septembri Saulaines profesionālā vidusskola, kurā viņš strādāja par direktoru, kļūst par Kandavas lauksaimniecības tehnikuma struktūrvienību Saulainē.

«Manas tiesiskās attiecības ar Izglītības un zinātnes ministriju direktora amatā tiek izbeigtas. Es nepiekritu strādāt par struktūrvienības vadītāju, līdz ar to pārtraucu darba attiecības ar novada domi,» piebilst J. Beķeris. Komentēt situāciju sīkāk viņš atteicās, vien piebilda, ka ar profesionālo skolu viss būs kārtībā – jaunajā mācību gadā uzņemti 57 skolēni no plānotajiem 50, un pedagogiem paaugstinās algas par desmit procentiem.

Kandavas lauksaimniecības tehnikumā «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka skolu Saulainē vadīs iestādes direktore Dace Rozentāle no Kandavas. Izglītības iestāde ir apvienota arī ar Cīravas profesionālo vidusskolu. Tur situācija ir līdzīga – struktūrvienības vadītāja būs Kandavas lauksaimniecības tehnikuma vadītāja.

No kolēģiem novada domē J. Beķeris atvadījās uz pozitīvas nots – pateicās par veiksmīgo sadarbību un atklāja, ka bija prieks strādāt kopā. Rundāles pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzskata, ja deputāta dzīvesvieta būtu Rundāles novads, tad J. Beķeris varētu turpināt deputāta pienākumus, bet, aizejot no direktora amata, viņam zūd saikne ar novadu.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa stāsta, ka vēlēšanu komisijai ir uzdevums izskatīt nākamo kandidātu, kas stāsies deputāta J. Beķera vietā. Pašvaldības vēlēšanās sarakstā «Cilvēkiem un zemei» visvairāk balsu pēc J. Beķera ieguva zemnieku saimniecības «Urštēni» saimniece Vēsma Veģere. Kopā par viņu nobalsoja 725 vēlētāju, tostarp 95 vēlētāji pauduši atbalstu ar «+» atzīmi un svītrojuši 65, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

saikne

Sakarīgs cilvēks ar kārtīgu mugurkaulu neraujās pie krēsla. Lai veicās turpmākajā darbā

pirms 5 gadiem, 2015.09.01 12:28

Saulainiete

Paldies par sirsnību, sapratni, profesionalitāti vadot darbinieku un skolēnu kolektīvu, par skaisto skolu!

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 14:40

*****

Cik žēl.Jauks un patiešām patīkams cilvēks.Cerams , ka mēs vēl pa viņu dzirdēsim tikai to labāko...

pirms 5 gadiem, 2015.09.03 08:43

Vietējās ziņas