Jānis Plūme kļūst par Vecumnieku sporta skolas direktoru 42

Vecumnieku novada domes Sporta skolai ir jauns direktors. Ar deputātu vairākuma atbalstu domes sēdē trešdien, 28. augustā, šajā amatā iecelts volejbola treneris un Vecumnieku vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Plūme.

Kad, savstarpēji vienojoties, darba attiecības ar pašvaldību jūlijā pārtrauca iepriekšējais profesionālās ievirzes izglītības iestādes vadītājs Ivars Sprancis, uz vakanci tika izsludināts konkurss. Līdz noteiktajam termiņam saņemti trīs pieteikumi.

19. augustā domes priekšsēdētāja Gunta Kalniņa izveidota komisija, kurā bija viņš pats, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals, finanšu nodaļas vadītāja Gita Skribāne, izglītības nodaļas vadītāja Vija Beļūna un kancelejas nodaļas juriste Elīza Viļuma – izvērtēja pretendentu atbilstību izvirzītajām prasībām, izskatīja iesniegtos dokumentus un veica pārrunas ar direktora amata tīkotājiem. Konkursā visaugstāko punktu skaitu ieguva J. Plūme. Pret viņa apstiprināšanu Sporta skolas direktora amatā balsoja deputāti Mārtiņš Mediņš, Diāna Ruģele un Jānis Kalniņš.

J. Kalniņš «Bauskas Dzīvei» savu nostāju pamatoja šādi: «Pirmkārt, kandidāte, kuru ar iegūtajiem punktiem pārspēja treneris, mājturības un tehnoloģiju skolotājs Plūme, bija daudz spēcīgāka, turklāt ar atbilstīgu izglītību. Viņa ir sporta skolotāja, vieglatlētikas trenere, ilgus gadus bijusi metodiķe un trenējusi bērnus kaimiņu novada sporta skolā. Otrkārt, nepiekrītu Jāņa Plūmes apgalvojumam, ka Sporta skolai sasniegumus gūt traucē Vecumnieku mūzikas un mākslas skola, kas «noņem» audzēkņus. Uzskatu, ka labs dejotājs ir arī labs sprinteris un labs muzikants ir labs sportists. Iestāžu vadītājiem ir jāspēj komunicēt un darbu organizēt tā, lai pasākumi nepārklātos.»

M. Mediņš pauda, ka balsojis «pret», jo nav bijusi pārliecība, ka amatam izvēlētā persona ir vispiemērotākā. «Man nav pieņemama noslēpumainība un sistēma, kā tiek izraudzīti amata kandidāti. Deputātiem bija ļoti nepietiekama informācija par pretendentiem uz Sporta skolas direktora posteni – nebija iespējas iepazīties ne ar izvērtēšanas komisijas sēdes protokolu, ne kandidātu dzīvesgājuma aprakstu, motivāciju vadīt izglītības iestādi un vīziju par tās attīstību un darba kvalitātes nodrošināšanu. Bija tikai lēmumprojekts un Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums. Ja būtu vairāk informācijas, iespējams, kāds no apstiprināšanai nevirzītajiem kandidātiem izrādītos piemērotāks,» pieļauj deputāts.

Izglītības un zinātnes ministrija saskaņojusi Jāņa Plūmes kandidatūru Vecumnieku novada domes Sporta skolas direktora amatam, taču vienlaikus norādījusi, ka šī amata pretendents iepriekš nav strādājis par izglītības iestādes vadītāju, tāpēc lūdz «nodrošināt Jāņa Plūmes tālākizglītību iestādes darba organizācijā un kvalitātes novērtēšanā».

Sporta skolas direktoram noteiktais atalgojums ir 1050 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šī amata galvenos pienākumus nosaka Sporta skolas nolikums, kas apstiprināts 2017. gada 29. martā.

Ceturtdiena, 29. augusts, J. Plūmem bija pirmā darba diena jaunajā amatā. «Bauskas Dzīvei» viņu diemžēl neizdevās sazvanīt, lai noskaidrotu, kāds ir jaunā Sporta skolas direktora redzējums par izglītības iestādes attīstību un turpmāko darbību, kādas bērnu un jauniešu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas paredzēts īstenot.

Pievieno komentāru

Komentāri 42

Ak,

Dievs,- kad tas vienreiz beigsies! Tālāk nav kur: Izglītības un zinātnes ministrija saskaņojusi Jāņa Plūmes kandidatūru Vecumnieku novada domes Sporta skolas direktora amatam, taču vienlaikus norādījusi, ka šī amata pretendents iepriekš nav strādājis par izglītības iestādes vadītāju, tāpēc lūdz «nodrošināt Jāņa Plūmes tālākizglītību iestādes darba organizācijā un kvalitātes...!!!! .Noslēpumainība un sistēma, kā tiek izraudzīti amata kandidāti... Deputātiem bija ļoti nepietiekama informācija,.. kandidāte, kuru ar iegūtajiem punktiem pārspēja treneris, mājturības un tehnoloģiju skolotājs Plūme, bija daudz spēcīgāka, turklāt ar atbilstīgu izglītību...

pirms gada, 2019.08.30 09:40

vieglatlēte

Nu sen jau skaidrs, ka amatos ņemami ir cilvēki no Vecumniekiem un savējie...

pirms gada, 2019.08.30 10:24

Tā "spēcīgā"

kandidāte tik vien prot kā tāllēkšanas bedri uzrakt.

pirms gada, 2019.08.31 09:57

Veiksmi

Vecumniekiem daudz un pamatīgi jāstrādā, lai atgūtu veco spozmi .Mācību -audzināšanas darbam sportā jau skolā jānodrošina kvalitatīvu apguvi .Sporta speciālisti ir noteicošais, kuri šobrīd ne tuvu nav kā agrāk .Vēlu veiksmi jaunajam direktoram ! Uzskatu izvēle ir pareizā.

pirms gada, 2019.09.01 07:00

boļševiks

Kaut nu ātrāk sāktos jaunā teritoriālā reforma, jo tad varbūt vismaz daži no šiem ākstiem beidzot tiktu padzīti no siles! Vislabāk, protams, būtu revolūcija, jo tad tiktu arī iesēdināti!

pirms gada, 2019.09.01 09:04

skats no malas

Atkal izceļamies ar neprofesionalitāti kandidātu izvēlē! Vai ministrijas atzinums nepasaka priekšā, kā rīkoties? Labi ir tikai SAVĒJIE!

pirms gada, 2019.08.30 13:08

Piķis

Tērēs domes naudu, tas ir mūsu naudu, lai mācītos. Skaisti gan....

pirms gada, 2019.08.30 13:22

;)

nodrošināt Jāņa Plūmes tālākizglītību iestādes darba organizācijā un kvalitātes- patiešām smieklīgi- Bdz varētu pasekot un informēt lasītājus, kā tas notiks- kad direktors sāks mācīties. Varēja jau nu vismaz Plūme nekompromitēt savus darba devējus un goda pēc kaut kur uz ātro iestāties, vismaz varētu teikt, ka macās, bet laikam tik pāliecināts bija par vietu, ka nav ko laiku muļķīgām izglītības lietām tērēt.

pirms gada, 2019.08.31 10:30

Jā,

nepaveicās šim direktoram- IZM gan jau saviem atdzinumiem agri vai vēlu pasekos, bet izpilddirektora vietniekam gan labi, tur tak arī vajadzēja speciālo izglītību, beigās pietika ar teātra pulciņa apmeklēšanu.

pirms gada, 2019.08.31 10:44

bitīt matos

Arvien vairāk novads pārvēršas par slēgto klubiņu "Roka roku mazgā".

pirms gada, 2019.08.30 14:42

voblejists

Šim iekšā esot "kauliņš",tīkams pašvaldniekiem

pirms gada, 2019.08.30 16:30

Aijajai

Ar tik apaugušu mūli tikai uz viepļu konkursu, kur varētu būt par etalonu. Tas ir pirmkārt, bet otrkārt ir tas, ka par šī nevajadzīgā štata amatalgu varētu paēdināt tos skolniekus, kuriem it kā atņemšot pusdienas naudas trūkuma dēļ.

pirms gada, 2019.08.30 18:48

Nu

Kāpēc nevajadzīga štata vieta? Vai tad Sporta skola ir nevajadzīga???visi jau nevar čīgāt vijoli un sisināt, kāds grib arī sportu. Labāk, lai samazina domē sēdošās amatpersonas un nauda atrastos daudz kam.

pirms gada, 2019.08.30 19:35

Mūlis

Kad tas bifelis tev iespraudīs tad maz neliksies!

pirms gada, 2019.08.31 20:18

Sportists

Vajadzēja kandidatiem likt pievilkties pie stieņa

pirms gada, 2019.08.30 19:47

Dzelzceļnieks

Bija doma tāda, bet pagastā nevarēja atrast tādu stieni, kas tik lielu svaru tur...

pirms gada, 2019.09.05 12:43

***ējiem

Jānis ir labākais, kas ir pieejams Vecumniekiem

pirms gada, 2019.08.30 19:59

ne urā

nav runa par gudrs un labs cilvēks- darbmācības skolotājam nav šim amatam vajadzīgās izglītības, ko paši darbā ņēmēji ir ierakstījuši konkursa nolikumā.Plūmes apgalvojums, ka Sporta skolai sasniegumus gūt traucē Vecumnieku mūzikas un mākslas skola, kas «noņem» audzēkņus- vispār ir zem katras kritikas un uzskatāmi parāda izpratnes( izglītības) trūkumu - abām šīm skolām ir jāattīsta audzēkņu talanti, nevis jāpārmāna bērni un jācīnās par nevienam nevajadzīgiem sasniegumiem. Būs talanti, būs sasniegumi.Starp citu, foto izvēlēts jauši vai nejauši, bet bildē kungs nu ļoti pašpārliecināts un atklāti drošs par saviem panākumiem...

pirms gada, 2019.08.31 10:21

Mc donalds

Kur Vecumniekos atrodas šī skola? Tur vēl kads bez direktora arī pastāv? Sporta skolā būs brīvpustdienas?

pirms gada, 2019.08.30 22:37

Jā priekš Nu

Ja arī tāda skola vispār pastāv, tad tās vadību vajadzēja uzlikt kādai no neskaitāmajām Vecumnieku domes amatpersonām, kā papildus slodzi savam ieņemamajam amatam, kad amata ieņēmējs tā īsti nemaz nezina, kas viņam ir jādara. Par galveno organizatoru sporta skolā vajadzētu būt vidusskolas fizkultūras skolotājam. Tad vēl kādam no sporta entuziastiem sabiedriskā kārtā vajadzētu piedalīties.

pirms gada, 2019.08.31 09:24

Ivars

Varbūt Sporta skolas direktors varētu arī pildīt novada Sporta darba organizātora pienakumus?

pirms gada, 2019.08.31 14:35

skats

Piekrītu, re kā Grantiņa paralēli sporta skolas darbam pilda sporta celtņu celtniecības funkcijas.

pirms gada, 2019.09.01 08:52

Baiba

Lasot komentārus raksta autore ir panākusi savu! Kārtējais negatīvais raksts par Vecumniekiem. Apnīk tādus lasīt.

pirms gada, 2019.08.31 17:00

Baibai no Ulda

Baibiņ! Vai tas ir kaut kas negatīvs, kad BDz uzraksta, ka sporta skolai jauns direktors??? Ja seko komentāri, kas kādam neglaimo pa spalvai, varbūt vajag padomāt, ka nav vainīgs nav autors vai portāls, bet vaina ir kaut kur citur. Ja tu nopērc kurpes, kas spiež, jo ir par mazu, vai tad fabrika un kurpnieks vainīgs??? Neesi pareizi izvēlējusies. Savelc paralēles, ja spēj.

pirms gada, 2019.09.01 10:06

Paldies

Bdz un Žannai Zālītei par informāciju - raksts ir objektīvs, bez intrigām, emocijām - diemžēl, tāda ir novadā kadru izvēles politika daudzu gadu garumā. Baibai var ieteikt nelasīt BZd, bet pievērsties Vecumnieku ziņām- tur viss ir jauki un nekad nekas Jūs nesarūgtinās.

pirms gada, 2019.09.02 10:30

secinājums

Pareizi Seska kungs, kaut ko jautru jau arī dažreiz ir jāpasaka!

pirms gada, 2019.09.01 09:06

ta nu gan

Ja šitas kandidāts no visiem bija labākais, tad kādi bija pārējie! Bail pat iedomāties!

pirms gada, 2019.09.01 12:57

Laba bilde

Dalmācietis rāda gudru ģīmi un aklais "jurists" cenšas neatpalikt.

pirms gada, 2019.09.01 19:19

RE

Lai Dievs dod tev veselību !

pirms gada, 2019.09.01 22:47

Ivaram

Ivar, redzi nu - vai tad mazums tiek rakstīts par nevajadzīgajiem amatiem, kuru aizpildītāji ""sit burbuļus"", bet tu vēl burbuļo par sporta organizatora amatu! Kāds gan sporta organizators vēl vajadzīgs ar amatu un amatalgu? Priekš tam ir fizkultūras skolotāji, sportisti, jaunieši, novadā dzīvojoši dažāda vecuma cilvēki, kuriem ir interese par sportu, un beigu beigās neskaitāmie domes štata darbinieki bez atsevišķiem sporta organizatoriem un sporta skolu direktoriem.

pirms gada, 2019.09.02 08:39

O

vēl taču ir jaunatnes lietu meistars...

pirms gada, 2019.09.02 10:32

Zinību diena

Kāds labs piemērs skolēniem- skolas direktors bez izglītības;(...

pirms gada, 2019.09.02 10:36

Jautri

Sporta skolas direktoru bez speciālās izglītības var apstiprināt amatā, bet pieņemt kultūras darba organizatoru uz laiku aizvietošanai bez speciālās izglītības nevar. Nu smieklīgi un nožēlojami.

pirms gada, 2019.09.04 20:58

Kauns lasīt

Ņer, ņer, ņer! Atkal visi Vecumnieku suņi rej. Nu Vecumnieku skola vispār zem katras kritikas.Tik agresīva un neganta tauta ir Vecumnieku novadā un arī Bauskas novadā. Vajag tik atkal apvienot! Tad viens otram rīkli pārkodīs.Cik daudz žults un naida!

pirms gada, 2019.09.02 13:33

Ivaram

Cik pasākumus gada griezumā spēj uzorganizēt? Algu maksā katru mēnesi?

pirms gada, 2019.09.02 19:28

Vieglatlēte

..es zinu - vienreiz gadā sporta svētki un dažām komandām daži turnīri...

pirms gada, 2019.09.03 21:39

Vietējās ziņas