Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jānis Plūme kļūst par Vecumnieku sporta skolas direktoru 42

Vecumnieku novada domes Sporta skolai ir jauns direktors. Ar deputātu vairākuma atbalstu domes sēdē trešdien, 28. augustā, šajā amatā iecelts volejbola treneris un Vecumnieku vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs Jānis Plūme.

Kad, savstarpēji vienojoties, darba attiecības ar pašvaldību jūlijā pārtrauca iepriekšējais profesionālās ievirzes izglītības iestādes vadītājs Ivars Sprancis, uz vakanci tika izsludināts konkurss. Līdz noteiktajam termiņam saņemti trīs pieteikumi.

19. augustā domes priekšsēdētāja Gunta Kalniņa izveidota komisija, kurā bija viņš pats, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals, finanšu nodaļas vadītāja Gita Skribāne, izglītības nodaļas vadītāja Vija Beļūna un kancelejas nodaļas juriste Elīza Viļuma – izvērtēja pretendentu atbilstību izvirzītajām prasībām, izskatīja iesniegtos dokumentus un veica pārrunas ar direktora amata tīkotājiem. Konkursā visaugstāko punktu skaitu ieguva J. Plūme. Pret viņa apstiprināšanu Sporta skolas direktora amatā balsoja deputāti Mārtiņš Mediņš, Diāna Ruģele un Jānis Kalniņš.

J. Kalniņš «Bauskas Dzīvei» savu nostāju pamatoja šādi: «Pirmkārt, kandidāte, kuru ar iegūtajiem punktiem pārspēja treneris, mājturības un tehnoloģiju skolotājs Plūme, bija daudz spēcīgāka, turklāt ar atbilstīgu izglītību. Viņa ir sporta skolotāja, vieglatlētikas trenere, ilgus gadus bijusi metodiķe un trenējusi bērnus kaimiņu novada sporta skolā. Otrkārt, nepiekrītu Jāņa Plūmes apgalvojumam, ka Sporta skolai sasniegumus gūt traucē Vecumnieku mūzikas un mākslas skola, kas «noņem» audzēkņus. Uzskatu, ka labs dejotājs ir arī labs sprinteris un labs muzikants ir labs sportists. Iestāžu vadītājiem ir jāspēj komunicēt un darbu organizēt tā, lai pasākumi nepārklātos.»

M. Mediņš pauda, ka balsojis «pret», jo nav bijusi pārliecība, ka amatam izvēlētā persona ir vispiemērotākā. «Man nav pieņemama noslēpumainība un sistēma, kā tiek izraudzīti amata kandidāti. Deputātiem bija ļoti nepietiekama informācija par pretendentiem uz Sporta skolas direktora posteni – nebija iespējas iepazīties ne ar izvērtēšanas komisijas sēdes protokolu, ne kandidātu dzīvesgājuma aprakstu, motivāciju vadīt izglītības iestādi un vīziju par tās attīstību un darba kvalitātes nodrošināšanu. Bija tikai lēmumprojekts un Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums. Ja būtu vairāk informācijas, iespējams, kāds no apstiprināšanai nevirzītajiem kandidātiem izrādītos piemērotāks,» pieļauj deputāts.

Izglītības un zinātnes ministrija saskaņojusi Jāņa Plūmes kandidatūru Vecumnieku novada domes Sporta skolas direktora amatam, taču vienlaikus norādījusi, ka šī amata pretendents iepriekš nav strādājis par izglītības iestādes vadītāju, tāpēc lūdz «nodrošināt Jāņa Plūmes tālākizglītību iestādes darba organizācijā un kvalitātes novērtēšanā».

Sporta skolas direktoram noteiktais atalgojums ir 1050 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šī amata galvenos pienākumus nosaka Sporta skolas nolikums, kas apstiprināts 2017. gada 29. martā.

Ceturtdiena, 29. augusts, J. Plūmem bija pirmā darba diena jaunajā amatā. «Bauskas Dzīvei» viņu diemžēl neizdevās sazvanīt, lai noskaidrotu, kāds ir jaunā Sporta skolas direktora redzējums par izglītības iestādes attīstību un turpmāko darbību, kādas bērnu un jauniešu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas paredzēts īstenot.

Pievieno komentāru

Komentāri 42

Daiga

Komentēt vajadzētu aizliegt ar likumu. Jo te tiešām "suņi tik rej". Visticamāk tādi, kuri paši neko nedara, tik aprej citus. Skumji. Gribētos zināt šos cilvēkus, lai redzam, kādus labus darbus un cik veiksmīgi viņi ir paveikuši

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.03 09:28

es

Suņi rej,karavāna iet tālāk...Skumīgi ir tas,ka mūsu novads atbalsta tikai Vecumniekus,bet pārējie pagasti ir aiz borta!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.07 08:16

Gita

Atbilde Tai ,,spēcīgajai"
Varu arī Tevi iemācīt uzrakt tāllēkšanas bedri. Uz tikšanos!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.15 14:10

Vietējās ziņas