Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāpiesaka atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai

Tuvojas kārtējais termiņš Lauku atbalsta dienestā (LAD) pieteikties atbalsta saņemšanai kredītprocentu daļējai dzēšanai.

Līdz 20. oktobrim LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, kā arī centrālajā birojā Rīgā lauksaimnieki var iesniegt atbalsta pieteikumus par laika posmā no 2012. gada 1. oktobra līdz 2013. gada 30. septembrim faktiski samaksātajiem ilgtermiņa aizdevuma vai finanšu līzinga procentiem.

Atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai var saņemt primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, kā arī lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti.

Iesniegumus var saņemt programmā «Atbalsts investīciju veicināšanai lauksaimniecībā un investīcijām materiālās bāzes pilnveidošanai». LAD informē, ka atbalstu var saņemt par kredīta investīcijām jaunas traktortehnikas iegādei, jaunu lauksaimnieciskās ražošanas būvju celtniecībai un esošo būvju rekonstrukcijai, kā arī iekārtu un tehnoloģiskā aprīkojuma iegādei un lauksaimniecības zemes iegādei.

Bauskas novada lauku konsultante Rudīte Jaunzeme «Bauskas Dzīvei» uzsvēra, ka jauna traktortehnika nozīmē ne tikai tieši traktorus, bet arī dažādas aprīkojuma tehnikas vienības. Programmā var saņemt atbalstu arī tām ņemtu kredītprocentu daļējai dzēšanai.

LAD uzsver, ka traktortehnikas iegādei atbalstu nepiešķir, ja tam ir izmantoti līdzekļi no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA). Vairāk informācijas LAD mājaslapā lad.gov.lv, sadaļā «Investīciju veicināšana lauksaimniecībā».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas