Jāpiesprādzējas arī aizmugurē sēdošajiem 4

Pārliecināt cilvēkus, ka drošības josta ir vienkāršākais un efektīvākais līdzeklis, kā satiksmes negadījumā pasargāties no ievainojumiem un pat nosargāt dzīvību - šāds ir akcijas «Redzi jostu - sprādzējies!» mērķis. Drošības akciju sākusi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Satiksmes ministriju un Valsts policiju. Josta obligāti jālieto gan vadītājam, gan visiem pasažieriem, arī aizmugurē sēdošajiem. Pētījumi liecina, ka autovadītāji un blakussēdētāji 90 procentu gadījumu lieto drošības jostas, taču tikai 60 - 70 procentu aizmugurē sēdošo pasažieru ir piesprādzējušies. «Bauskas Dzīves» aptaujātie braucēji atzina, ka, sēžot aizmugurē, nekad nepiesprādzējas, tas neesot ērti. Tika minēts arī tas, ka drošības josta aizmugurē sēdošajiem nav obligāta.Pēdējais apgalvojums gan liecina par braucēju nezināšanu. Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēts sodīt pasažierus, ja tie nav piesprādzējušies. Arī satiksmes noteikumos rakstīts, ka pasažieriem jāpiesprādzējas. Akcijai «Redzi jostu - sprādzējies!» izgatavoti dažādi videoklipi, kurus demonstrē televīzijā. Paredzēti papildus policijas reidi, kuru laikā braucēji saņems kompaktdisku ar izskraidrojošiem materiāliem. Bauskas rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Linda Zubāne informēja, ka pagājušajā nedēļā kompaktdisks vēl nebija saņemts. Taču policija pastiprināti vēro pasažierus vieglajos automobiļos. Pirmajā reizē nesoda, tikai izsaka mutvārdu brīdinājumu. UZZIŅAICeļu satiksmes noteikumu 38. p.: «Transportlīdzekļa vadītājam ir šādi pienākumi, braucot ar mehānisko transportlīdzekli, kura konstrukcijā paredzētas drošības jostas, būt piesprādzētam un nevest pasažierus, kuri nav piesprādzējušies (tas attiecas uz visiem pasažieriem, kuru sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām).»Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149. pants: «Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, vadītājam izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu divdesmit latu apmērā. Par pasažieriem noteikto pienākumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu pasažierim desmit latu apmērā. Vadītājam par drošības jostas nelietošanu piešķir vienu pārkāpumu uzskaites punktu.»  

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Es, piemēram nekustu ne no vietas, kamēr visi nav piesprādzējušies..

pirms 13 gadiem, 2008.09.23 12:05

offline

Un kā izrādās (ziņo LR2), viens no visiem redzētajiem (uz šosejas Rīgas HES-Daugmale) tiešām guvis nāvējošas traumas... :( Cilvēki, attopieties!!!

pirms 13 gadiem, 2008.09.22 11:54

offlne

Vakar pabraucu diennakts tumšajā laikā un secināju, ka ar steigu CSDD jāatsāk kampaņa par atstarotāju lietošanu - nevienam gājējam tā nebija un viņi bija pavisam nemanāmi! Īsta pašnāvība... :(

pirms 13 gadiem, 2008.09.22 08:55

horācijs

"sēžot aizmugurē, nekad nepiesprādzējas, tas neesot ērti" , cik lielam idiotam jābūt lai pateikt ko tādu!!! Nepiesprādzējas tapēc , ka baidās kļūt par izsmiekli un ar ērtumu tam nav nekāda sakara!!! Varbūt kāds varētu pastāstīt kā tas neērtums izpaužās!!!

pirms 13 gadiem, 2008.09.22 07:59

Vietējās ziņas