Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jātnieki atklāj sezonu 1

Biedrība «Mēmeles jāšanas sporta klubs» 18. maijā piedalījās Latvijas Jātnieku federācijas organizētajās sacensībās ponijiem. Komandu pārstāvēja Elizabete Griķe ar poniju Dancing Grace, Loreta Marinska ar poniju Jotu un Beāte Untāle ar poniju Kursu, portālu informēja kluba trenere Velga Marčenkova.

Pirmajā maršrutā ar atzīmi vērtēja jātnieka uzsēdi, vadības līdzekļus, ponija paklausību, kopējo iespaidu un precizitāti. Beātei Untālei tikai pavisam nedaudz pietrūka, lai iekļūtu apbalvoto dalībnieku vidū, kopvērtējumā no 33 dalībniekiem iegūta septītā vieta. Loretai Marinskai ar Jotu izdevās uzrādīt 12. rezultātu. «Tas ir ļoti labs sniegums, jo Loretai šīs bija vienas no pirmajām sacensībām,» sportistes sniegumu komentē V. Marčenkova.

Trenere stāsta, ka šis ir pirmais gads, kad vadības maršrutā iepriekšējā vērtēšanas sistēma «labi», «slikti» un «teicami» nomainīta ar vērtējumu desmit ballu sistēmā. «Jaunā vērtēšanas sistēma ir daudz objektīvāka un saprotamāka. Atšķirībā no iepriekšējā gada šogad apbalvo tikai sešus labākos duetus, kuri spējuši uzrādīt visaugstākos vērtējumus. Līdz šim vadības maršrutā apbalvoja visus dalībniekus,» atklāj V. Marčenkova.

Elizabete Griķe ar poniju Dancing Grace piedalījās divos maršrutos. Viens ar šķēršļu augstumu līdz 60 cm, bet otrs ar šķēršļu augstumu līdz 70 cm. Pirmajā maršrutā mūsu duets startēja ārpus konkurences, jo šis maršruts paredzēts mazākiem ponijiem. Mērķis, piedaloties šajā maršrutā, bija iegūt lielāku sacīkšu pieredzi, jo ponijam Dancing Grace šīs bija tikai otrās sacensības. Maršrutu ar šķēršļu augstumu līdz 70 cm izdevās veikt bez soda punktiem, ierindojoties devītajā vietā.

Sacīkšu sezonu atklāja iejādes disciplīnas pārstāves Iveta Andersone ar zirgu Kastoru un Elīna Griķe ar zirgu Dakāru. Abu duetu lielais izaicinājums šogad ir iegūt sacensību pieredzi un ar katru nākamo sacīkšu posmu uzlabot sniegumu. Iejādes sacīkstēm gatavojas arī Laura Žižņauska ar zirgu Ledionu.

Amatieru grupas pārstāve Velga Marčenkova ar zirgu Ledionu 5. maijā aizvadīja šīs sezonas pirmās sacensības konkūrā, piedaloties Latvijas Jātnieku federācijas rīkotajās sacīkstēs amatieriem pirmajā posmā. Maršruts ar šķēršļu augstumu līdz 105 centimetriem veikts bez soda punktiem, izcīnot piekto, godalgoto vietu. Pirmo reizi Ledions startēja maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 115 centimetriem. Viens šķērslis šajā maršrutā tika nogāzts.

24. maijā plānots doties uz sacensībām Inčukalnā, kuras organizē Jauno jātnieku skola. Uz šīm sacīkstē dosies Elizabete Griķe ar poniju Dancing Grace, Loreta Marinska ar poniju Jotu, Beāte Untāle ar poniju Kursu, Nikola Marčenkova ar poniju Jotu, kā arī Velga Marčenkova ar zirgu Ledionu.

Vienlaicīgi Rīgā, Kleistu sporta bāzē, norisināsies Latvija Jātnieku federācijas kausa iejādē otrais posms, kurā startēs Iveta Andersone ar zirgu Kastotu un Elīna Griķe ar zirgu Dakāru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kaut kā

Virsraksts "Jātnieki", es jau domāju atkal topošais dziedonis Jātnieks. Tas tā, bet V.Marčenkova, varbūt vairāk atveltīt laiku mātes pienākumu pildīšanai.

pirms 6 gadiem, 2014.05.21 17:11

Vietējās ziņas