Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauktais koris «Mēmele» svin 35 gadu jubileju 7

Bauskas novada Codes pagasta koris «Mēmele» savu jubileju izdziedāja kopā ar draugiem – Brunavas pagasta kori «Grenctāle» un Skrīveru novada kultūras centra jaukto kori «Dīvaja». Svētku koncerts notika sestdien, 11. janvārī, Bauskas kultūras centrā.

«Ir bijuši dažādi koncerti, tomēr šis bija vienreizējs!» tā, izskanot pēdējai dziesmai, atzina kora «Mēmele» mākslinieciskais vadītājs Einārs Redbergs. Viņa roka koristus dziesmas ceļos vada jau 20 gadu. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks E. Redbergam pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra un novada domes atzinības rakstus.

Līdzās mākslinieciskajam vadītājam ar kori strādājuši diriģenti Aldans Milzarājs, Edmunds Jonaitis, koncertmeistars Ritvars Knesis. Koris «Mēmele» regulāri piedalījies Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, koncertēts Austrijā, Lietuvā, Igaunijā un daudzviet Latvijā.

Jubilejas koncertu vadīja Codes pagasta kultūras darba organizatore Solvita Rotberga, asprātīgos pantos ietverot svarīgākos notikumus kora «Mēmele» darbībā.

Klausītāju vidū bija codietis Alberts Šapals, kurš 1978. gadā izveidoja kori «Mēmele» un bija tā prezidents. «Dziedāju gan tikai gadus piecus sešus, jo biju iesaistījies folkloras kopā «Dreņģeri», ko neesmu atstājis joprojām,» stāsta A. Šapals.

Ilgus gadus korim «Mēmele» uzticīga ir baušķeniece Vija Cerusa: «Esmu mēģinājumu cilvēks, jo patīk dziedāt. Tas ir mans dvēseles prieks. To izbaudīt koncertos un skatēs traucē uztraukums. Pavisam īpašas izjūtas kopā ar savu kori esmu piedzīvojusi lielajos Dziesmu svētkos.»

Koris «Mēmele» reizi nedēļā sanāk Bauskas pamatskolas telpās, tāpēc dziedātājiem pievienojušies vairāki pilsētnieki. Jubilejas reizē uzteica mēģinājumu centīgākās dalībnieces.

Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā pirmdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kesons

Koris dibināts 1978. gadā !!! Kontrolējiet taču , ko rakstiet.

pirms 6 gadiem, 2014.01.12 22:24

guna

jaa, vareeja veel drusku vairaak aprakstiit!>

pirms 6 gadiem, 2014.01.13 13:17

zuze

un nav nosaukti visi bijušie dziedātāji....

pirms 6 gadiem, 2014.01.13 19:57

svecīte

Vai egli KC nomainīs tad, kad nevarēs vairs norēķināties ar latiem?
Vai stāvēs pie skatuves mūžīgi?

pirms 6 gadiem, 2014.01.13 13:50

!!!

Kapēc egle nevarētu tur būt?
Citās valstīts egles un ziemssvētku rotājumi ir līdz februārim, mums ka tik ātrāk visu raut nost. Tā jau šogad bez sniega, vismaz kāds gaišums un košums.

pirms 6 gadiem, 2014.01.13 14:10

Simba

Paldies par lielisko koncertu! Brīnišķīga koncertprogramma, izpildījums, prieks un gandarījums dziedātāju sejās - tā var dziedāt tikai tie, kuri mīl dziesmu un dziesmā gūst spēku. Lai Jums vēl daudz gaišu un skanīgu koncertu, izturība un dziedātprieks!

pirms 6 gadiem, 2014.01.13 21:22

Vietējās ziņas