Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauna norēķinu sistēma elektrībai 3

Ekonomikas ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kurā paredzēti divi varianti, kā mājsaimniecības nākamgad varēs maksāt par elektrību.

Pārmaiņas paredzēts ieviest 2014. gada 1. aprīlī, informē a/s «Latvenergo» komunikācijas direktors Andris Siksnis. Paredzēts, ka iedzīvotāji paziņos elektrības skaitītāja rādījumu un tikai tad saņems rēķinu. Grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā iedzīvotājus satrauca jau oktobrī, jo noteikumu projektā

sākotnēji bija paredzēts, ka jaunā norēķinu sistēma stāsies spēkā 2013. gada 1. decembrī. Pēc ministru protestiem nolemts, ka grozījumi stāsies spēkā reizē ar elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu – 2014. gada 1. aprīlī.

Pirmajā variantā paredzēts, ka mājsaimniecība reizi mēnesī informē tirgotāju vai a/s «Sadales tīkls» par savu elektrības patēriņu. Tirgotājs sagatavo un piegādā rēķinu klientam pieejamā veidā, un mājsaimniecība noteiktajā termiņā apmaksā rēķinu.

A/s «Latvenergo» komunikācijas projektu vadītāja Sandra Vējiņa skaidro, kā varēs paziņot skaitītāja rādījumus. Ja klients būs izvēlējies pakalpojumu «e-rēķins», skaitītāja rādījumi būs jāziņo elektroniskajā vidē. A/s «Latvenergo» piedāvā klientiem rādījumus paziņot elektroniski portālā «e-latvenergo» un ar mobilo aplikāciju. To varēs izdarīt arī pa tālruni.

Ja «Latvenergo» klienti skaitītāja rādījumus nolems paziņot portālā «e-latvenergo», viņi saņems rēķinu elektroniskā formātā un varēs veikt maksājumu vienlaikus ar rādījumu ziņošanu. «Šiem klientiem viss būs jādara tāpat kā tagad – jāievada rādījums un jāsamaksā,» saka S. Vējiņa. Klientu portālam «e-latvenergo» var pieslēgties ar vairāku internetbanku starpniecību, var arī reģistrēties, ievadot klienta līguma numuru.

Jau oktobrī, noteikumus apspriežot, premjerministram Valdim Dombrovskim radās iebildumi – kāpēc vajadzīgas tik krasas pārmaiņas? Ko iesāks «tante Bauskā», kurai nav interneta pieslēguma un kura nevar datus par patērēto elektroenerģiju nosūtīt elektroniski? Ekonomikas ministrija ieteica šādā situācijā izmantot otro variantu – izlīdzināto maksājumu, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Tas nozīmē maksāt vienādu summu katru mēnesi, kas aprēķināta atbilstīgi vidējam elektrības patēriņam gada laikā. Izlīdzināto maksājumu pašlaik Latvijā izmanto ap 100 000 mājsaimniecību. Šī norēķinu veida gadījumā skaitītāja rādījumi nebūs jāziņo. Klientam nevajadzēs katru mēnesi tos nolasīt un aprēķināt maksājuma summu. «Izlīdzinātais maksājums atvieglos norēķinus. Tas ir ļoti piemērots vecākiem klientiem, mājsaimniecībām ar nelielu patēriņu, kā arī tiem, kas elektroenerģiju patērē sezonāli,» iesaka S. Vējiņa.

Maksājumus par elektrību varēs veikt tāpat kā iepriekš – portālā «e-latvenergo.lv», ar internetbankas starpniecību, skaidrā naudā komercbankās un «Latvijas Pastā».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nesaprotu

Kā šādai LETAS ziņai, kas ir visos portālos autors var būt U. Varnevičs?

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 09:36

inta

es jau turpinaasu kaa liidz sim, nodot skait radijumu e portalaa Latvenergo. tas kaadu noreekinu veidu vel izmantosu, nezinu, vai izlidzinaato, vai patereeto, ta jau maniis, ka naaks tuvaak.

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 21:46

sergejs

Prātiņ nāc mājā ritens jau izgudrots un tas ir apaļš bet izskatās ka gribam sākt braukt ar četrkantīgu ja nav ko darīt tad tas gudrinieks lai brauc pie manīm uz saimniecību un kad pazudīs kādreiz spriegums viņam būs pienākums par to paziņot lattvenergo un tad viņš sapratīs ka tie viņu gudrie jauninājumi ir gaužām aplami pārejā laikā piepalīdzēs virtuvē kartupeļus mizot

pirms 6 gadiem, 2014.01.29 17:01

Vietējās ziņas