Jaunais gads Bauskas mūzikas un mākslas skolas «pūtējiem» sācies veiksmīgi

Bauskas mūzikas un mākslas skolas (BMMS) audzēkņi savu pedagogu vadībā gatavojas konkursiem, kuros savā meistarībā jāspēkojas ar nopietniem konkurentiem, atklāj Anita Velmunska, BMMS direktore.

Lai gan emocijas un muzikālās sajūtas bieži ir grūti novērtēt, neatlaidīgs un mērķtiecīgs darbs ir solis uz panākumiem un godalgotām vietām arī mūzikas jomā. Trešdien, 16. janvārī, savas prasmes, talantu un muzikalitāti demonstrēja tie Bauskas mūzikas un mākslas skolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi, kuri izcīnīja ceļazīmes dalībai valsts konkursa 2. kārtā Jelgavas mūzikas vidusskolā, informē A. Velmunska.

Konkursu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar reģionālajiem metodiskajiem centriem. Konkursa mērķis ir attīstīt audzēkņu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru pūšaminstrumentu spēlē, kā arī pārraudzīt izglītības kvalitāti profesionālās ievirzes mūzikas izglītības sistēmā – mācību darba procesu, pedagogu un audzēkņu darba rezultātus.

Profesionāla žūrija, klausoties konkursa dalībnieku sniegumu, vērtēja skaņdarba izpildījuma tehnisko precizitāti, skaņas kvalitāti un māksliniecisko  izpildījumu.

Skolas audzēkņi no Jelgavas atbraukuši ar visu nomināciju diplomiem, informē direktore Anita Velmunska. Viņa sīkāk atklāj rezultātus: «Flautas spēles apguvējiem ir, ar ko lepoties. Klērai Kuļikauskai 1. vieta, viņa izvirzīta uz konkursa 3. kārtu (ped. Laura Meždreija, koncertmeistare Anna Kovaļova). Zanes Jurēvicas audzēknēm Evelīnai Āboliņai un Beatrisei Ružai – 2. vieta (koncertmeistare A. Kovaļova). Arvīdam Upeniekam un viņa pedagoģei L. Meždreijai prieks par 3. vietu (koncertmeistare A. Kovaļova). Patrīcija Zemture kopā ar pedagogu Juri Krūmmali «izkaluši» 3. vietu saksofona spēlē, bet trompetes klases audzēkņi Marks Maro Strazdiņš (izvirzīts uz 3. kārtu!) un Normens Mokrijs, pedagoga Aigara Dziļuma skoloti, atalgoti ar 3. vietas diplomiem. Jaunās klarnetistes Luīzes Straģes sniegums novērtēts ar 3. vietas piešķīrumu. Viņu koncertmeistare konkursā bija Evija Bonāte.»

Pedagogi ir pārliecināti, ka dalība konkursos ir vērtīga gan audzēkņiem, gan pedagogiem, jo tiek dota iespēja iepazīt citu skolu jauno mūziķu sniegumu, izvēlēto repertuāru un instrumenta spēles tehniskos paņēmienus. Jaunie mūziķi atzīst, ka dalība konkursos un piedalīšanās dažādos koncertos ir iespēja sevi pilnveidot, izprast skaņdarba kompozīciju un uzbūvi, kā arī saņemt profesionālas žūrijas vērtējumu un ieteikumus turpmākajai radošajai attīstībai.

Skolas kolektīvs priecājas, ka ieguldītais darbs tik labi novērtēts, un novēl veiksmi konkursa 3. kārtā Klērai un Markam Maro!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas