Jaunajam Bauskas pianistam panākumi Latvijas mūzikas skolu konkursā 7

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Zhuen Yang (Enzo) 27.novembrī Saldus Mūzikas skolas rīkotajā etīžu konkursā Latvijas mūzikas skolu 2.-7.klašu klavierspēles programmas apguvējiem savā grupā 33 dalībnieku konkurencē ieguva pirmo vietu, portālu informēja Bauskas Mūzikas un mākslas skolas direktore Anita Velmunska.

Viņa papildināja, ka pavisam konkursā trīs vecuma grupās piedalījās vairāk nekā 80 jauno pianistu. Puisēna pedagoģe Ineta Rozentāle skaidro, ka etīdes ir klavierspēles apgūšanas pamatu pamats, ko ar lielu pacietību un prieku apgūst arī Enzo. Konkursā viņš izpildījis obligāto skaņdarbu  - K.Černi- Germersa Etīdi Nr.28 Re mažorā, kā arī F.Burgmillera etīdi un F.Šopēna Polonēzi.

Žūrijā bija Latvijā pazīstamas klavierspēles ekspertes, pianistes Sana Villeruša, Agra Dimante un Līga Elere. Zēna sniegumu augstu novērtēja ne tikai žūrija, bet arī citu mūzikas skolu pedagogi, kas pēc Enzo uzstāšanās izteica daudz komplimentu gan jaunajam baušķeniekam, gan viņa pedagoģei.

I.Rozentāle apbrīno sava audzēkņa mieru un prasmi sakoncentrēties. Šoreiz īpašs pārbaudījums bijis tas, ka Enzo uzstājās pēdējais savā grupā, arī žūrijas vērtējuma gaidīšana bija laikietilpīga. «Citiem konkursa dalībniekiem un pedagogiem par pārsteigumu Enzo šo laiku pavadīja, lasot latviešu tautas pasaku grāmatu! Jaunajam pianistam jābūt daudzpusīgam, jāorientējas ne tikai mūzikā, bet arī literatūrā un mākslā, domā puisēna vecāki, kas atbalstīja dēlu arī šajā konkursā.  Enzo, lai veicas arī turpmākajos konkursos!» novēl pedagoģe.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

INGA

Šo puisīti esmu bieži sastapusi uz ielas,un man prieks,ka ķīniešu puisītis tik abi runā latviski,un vēl ir tik apdāvināts,viņu gaida spoža nākotne,un lai tam ķīniešu bērnam tik tiešām dzīvē veicās,acīmredzot viņšs ir talantīgs.

pirms gada, 2019.11.30 14:17

Lasītāja

Ģimene lieliski iekļaujas vietējā kopienā, visi kopā apmeklē visdažādākos vietējos kultūras un mākslas sarīkojumus, bērns tiek audzināts daudzpusīgas personības attīstībai. Mums vairākiem tas jāmācās, tāpat kā uzcītība un smaga darba nozīme savu bērnu izaugsmē. Diemžēl mūsējiem darbs iepotēts kā apgrūtinājums....

pirms gada, 2019.11.30 14:43

Late

Pilnībā piekrītu lasītājai ,jo mūsu bērniem pa lielam svarīgas tiesības tikai ne pienākumi .Šī ģimene iesaistās visās bērnu attīstošās aktivitātēs .Veiksmi čaklajiem austrumniekiem .

pirms gada, 2019.11.30 18:36

!!!

Enzo tik tiešām ir malacis.Bet nevajag tā "nolikt" visus mūsu bērnus.

pirms gada, 2019.12.22 18:19

Bērnu vecāks

Man vienmēr ir bijis liels prieks par šo puisi un viņa ģimeni.Bet,ja par manu ģimeni var pateikt tik sliktus vārdus,tad Jūs mīļā lasītāja esiet .......Nav tā,ka visas latviešu ģimenes bērniem nemāca darbu.Pretīgs jūsu komentārs.

pirms 12 mēnešiem, 2020.02.06 21:23

Priecājos

Enzo ir malacis! Nevar salīdzināt ar "atbrīvotājiem", kas Latvijā kā utis salīda pēc 1945.gada ar savu bezkultūru un naidu pret visu latvisko!

pirms gada, 2019.12.20 13:03

PInga

Tādas jau tās latviešu kalpu dvēseles ir, savu vietējo panākusmus neredz, bet j'kāds iebraucējs ir ieradies tad bariem skrien iekš vienas vietas ielīst. Vienkārši pretīgi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.03.08 23:07

Vietējās ziņas