Jaunajam šāvējam lieliski rezultāti pieaugušo konkurencē 3

Latvijas kausa izcīņas pirmajā posmā apaļajā stenda šaušanā olimpiskajā disciplīnā baušķenieks Emīls Starodubcevs ieguvis otro vietu pieaugušo konkurencē, piekāpjoties vien savam trenerim un vienam no Latvijas labākajiem šāvējiem Dainim Upelniekam.
 
Alojas sacensībās Emīls piedalījās četros posmos. Katrs sastāvēja no četriem piegājieniem, katrā pa 25 mērķiem, kopumā izšaujot 100 reižu. Ieskaitē vērtē divus labākos posma rezultātus, bet tālāk jau pusfināla un fināla cīņas. Pusfinālā četri sportisti uzrādīja vienādus rezultātus, to vidū arī Emīls, bet vieta finālā blakus Dainim Upelniekam bija atlikusi tikai viena. Šāvēji veica atkārtotus mēģinājumus, kuros labāko rezultātu uzrādīja baušķenieks. Finālā viņš tikai par viena nesašauta mērķa tiesu piekāpās labākajam Latvijas šāvējam iecavniekam Dainim Upelniekam.

Jaunā šāvēja tēvs Aigars Starodubcevs portālam pastāstīja, ka šaušanas apstākļi bijuši sarežģīti. «Pieņemts, ka šautuvei jābūt zem klajas debess jeb zila fona. Šoreiz mači notika vietā, kuru klāja daudz krūmu un koku, caur kuriem mestie saules stari mulsināja ne vienu vien šāvēju. Tiesa, viss bija absolūti godīgi, jo visiem sacensību dalībniekiem apstākļi bija vienādi,» stāsta Aigars.

Viņš uzskata, ka jaunie sportisti vairāk izvēlas citu disciplīnu šaušanu, ne olimpisko. «Skrejošās cūkas šaušana un sportings jauniešus aizrauj vairāk. Tie ir brīvā stila paveidi, tie ir vienkāršāki. Nesaku, ka tie ir viegli, bet noteikti nav liekami vienā sarežģītības pakāpē ar olimpiskās šaušanas kategoriju, kura prasa no šāvēja lielāku precizitāti,» pārdomās dalās Aigars.

A. Starodubcevs velta uzslavas dēla trenerim izcilajam šāvējam Dainim Upelniekam. «Dainis Emīlu apmāca ar visu sirdi un dvēseli, to var redzēt ne tikai pēc trenera pieejas darbam, bet arī pēc Emīla sasniegtajiem rezultātiem,» tā A. Starodubcevs.

Emīls stāsta, ka sacensības bijušas aizraujošas un, startējot pieaugušo konkurencē, viņš iegūst pieredzi un daudz jaunu zināšanu. «Šajā sporta veidā esmu trešo sezonu. Šaujot kopā ar pieredzes bagātākiem šāvējiem, es no viņiem mācos. Finālā, lai pacīnītos ar uzvarētāju, pietrūka pieredzes, bet man vēl ir visas iespējas,» smaidot noteic Emīls. Viņš atklāj, ka lielais mērķis ir olimpiāde. «Ja šauju šajā disciplīnā, tad protams, mans mērķis ir piedalīties olimpiādē. Lēnām, mērķtiecīgi mēs virzāmies uz priekšu,» tā Emīls. Puisis piekrīt tēva teiktajam un saka lielu paldies trenerim Dainim par ieguldīto darbu.

Otrais posms apaļā stenda šaušanā notiks 18. aprīlī Zemgaļu šautuvē Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bbbb

Emīls veiksmi turpmāk un tētis ar Tevi var lepoties, lai visiem būtu tadi berni kātu ar kuriem vecāki var lepoties.

pirms 5 gadiem, 2015.04.02 21:32

henjka

apsveicam. lai izdodas saniegt iecerēto.darbs ieguldīts liels, bet vēl jāstrādā un jāstrādā.

pirms 5 gadiem, 2015.04.03 07:48

Ome

APSVEICU ! Priecājos un vēlu veiksmi arī turpmāk !Paldies tētim par atbalstu !

pirms 5 gadiem, 2015.04.03 13:16

Vietējās ziņas