Jaunajiem rundāliešiem dāvina novada fotoalbumu 17

Rundāles novada jaunos pilsoņus pašvaldība sveica Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 25. gadskārtā – 4. maijā.

Ģimenes ar 47 bērniem, kuriem dzimšanas diena iekrīt no 2013. gada 1. decembra līdz 2014. gada 31. decembrim, pulcināja kopā bērnudārzā «Mārpuķīte» Saulainē. Mazuļu vecāki lielākoties ir Latvijas neatkarības līdzaudži, dzimuši pēc 1990. gada, un viņu bērni ir tā jaunā paaudze, kas veidos mūsu valsts nākotni.

Ikvienu sagaidīja dzimtsarakstu nodaļas vadītājs Uldis Dzidrums, kuram šajā amatā šī bija pirmā jaundzimušo pieņemšana.
Katru ģimeni aicināja nofotografēties kopā ar Rundāles novada talismanu – lauvu. Bērnudārzu, par kura audzēkni var kļūt katrs novada mazulis, izrādīja iestādes vadītāja Judīte Zeltiņa.

Pirms dažiem gadiem uz pašvaldības rīkoto pieņemšanu jaundzimušajiem Svitenes pagasta iedzīvotāji Tija un Kristoss Fero ieradās ar pirmdzimto dēlu Aleksu. Šogad viņam pievienojies brālītis Ernests. Tētis Kristoss ir albānis, kurš iedzīvojies Latvijā, runā valsts valodā un strādā celtniecībā Ogrē.

Kopā ar mazdēlu Mārtiņu Miķelsonu jaundzimušo svētkos piedalījās vecmāmiņa Irina Suhraņonoka. Rundālē viņa dzīvo ilgus gadus, tomēr latviski nerunā, kaut saprotot visu. Jaundzimušajiem rīkoto saietu viņa vērtēja atzinīgi, vien atgādinot, ka mazuļiem grūti noturēt uzmanību, jo citam neatliekami vajag ēst, citam gulēt, vēl kādam jāmaina pampers.

 Jelgavā dzīvojošie Inga Komane un Andris Cālers stāsta, ka dēlu Kristiānu deklarējuši pie vecmāmiņas Svitenē, tāpēc puisēns kļuvis par Rundāles novada iedzīvotāju. Rundāliete Elīna Kuzņecova, prasmīga senatnīgo tērpu darinātāja un demonstrētāja Rundāles pilī, pieņemšanā piedalījās ar piecus mēnešus veco meitiņu Alisi un dzīvesbiedru Mareku Svetļičniju.

Zālē klausītājiem piemērotu koncertu sniedza ogrēniešu Grīnhofu ģimene – Liene un Reinis ar bērniem Valteru, Elīzi un gadu veco Luīzi.
Pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Okmanis katram novada jaunajam pilsonim pasniedza unikālu piemiņas velti – nupat klajā nākušo Rundāles novada fotoalbumu «Ieskaties. Izzini. Dzīvo. Strādā. Radi. Smaidi!». Izdevuma pirmajā lappusē bija ielīmēta pirms mirkļa uzņemtā katras ģimenes fotogrāfija.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

kāpēc

mums nebija pilī? Gribējām, kā citiem- lai ir skaisti un svinīgi! Tas taču ir pirmais lielais meitiņas pasākums!

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 11:33

vai nav

loģiskāk, ja pasākums notiek tur, kur pēc pāris gadiem bērns sāks savas "skolas" gaitas? :) Bez tam - vecākiem lieliska izdevība iepazīties ar bērnudārzu iepriekš. Izpētīt, izskatīt un saprast vai tieši tur gribēs savu atvasi izglītot.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 12:37

tāpēc

Piekrītu. Bērndārzs būs visu bērnību, bet svinīgi pilī ir reti. Un tā nekādi tas viss. kā tāds tuss ne svētku diena.Mums nepatika.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 13:58

pilī

pasākums notika banketzālē nekaa īpaša, ja būtu baltajā zālē bijis tad varētu raudāt. Svinīguma sajuta nerodas no tā kur notiek pasākums bet gan cilvēka galvā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 13:59

pilī

notiek Z-svētku eglītes bērniem. nākošgad varēsiet braukt un justies svinīgi. :)

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 14:01

mjāā

Tā lauviņa gan varēja būt jaukāka! Tukšs vēderiņš, skumīgs paskats..

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 12:39

pilī

Nepiekrītam.Mums ļoti patika eglīte un skaisti bija pilī. Mums abiem bērniņiem tur bija šie svētki.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 14:09

ķēķa pelīte

Priecājos, ka notiek jauki pasākumi!
Ne vienmēr ir iespējams pasākumus rīkot Rundāles pilī, jo tā nav novada pārvaldījumā.
Paldies, par jauno ideju!

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 16:04

klātbūtne

nav laba ideja.haoss.un tā bendārza izrādīšana. vai tā dara svētku , pie tam tik īpašu, reizē?

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 16:24

Ruta

Apkures sezona beigusies. Gribējāt dabūt iesnas pilī? Pilī ir tikpat auksti kā nekurinātā dzīvoklī.
Bērnudārzs bija pašā laikā. Un nekas tur nesmird. Grīdas segums visur ir nomainīts.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 17:59

Ošņa

Ienākot gan smird, tas gan...

pirms 5 gadiem, 2015.05.07 08:27

Pasākuma apmeklētāja

Nesaprotu tos cilvēkus....laikam jau tā būs vienmēr, ka ir cilvēki, kuriem nekad un nekas nav labi.... Bija ļoti jauki! Un tieši tā - bērnudārza apskate bija tieši laikā.... Ja jau nepatika, ka būs b/d, nebija jau spiesta lieta - varēja jau neapmeklēt un iztiktu bez vilšanās! ;)

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 18:37

m

Tiesa vien ir, lai ko darītu, būs kāds, kas kritizēs. Es savukārt labprāt pievērstu uzmanību tam, ka pasākums tika iecerēts dienā, kad autobusi kursē pēc svētdienas grafika un ne visiem ir mašīna. Es ļoti labprāt būtu piedalījusies pasākumā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 21:37

Es

Ideāli jau grūti ko sarīkot, vienmēr kādam kaut kas nepatiks - cik cilvēku, tik viedokļu, tomēr mani priecē tas, ka rundālieši meklē un piedāvā vienmēr kādus jaunus sarīkojumus un idejas. Un tieši 4.maijā sveikt ģimenes un bērniņus arī ir laba doma, jo mums Vecumniekos valsts svētkos vispār nekāds šai dienai veltīts svinīgs un sirsnīgs sarīkojums nebija, tikai balle....

pirms 5 gadiem, 2015.05.06 12:20

nepiederīgais

Tomēr balle ir plašākai publikai pieejam!

pirms 5 gadiem, 2015.05.06 14:57

bēbja mamma

Man gan šķiet, ka pils tomēr ir prestiža vieta, varbūt tomēr būtu jāpadomā, kādā laikā tur svētkus bērniņiem ielikt, jo eglītes paciņu laikā knapi spējam visi daudzie vecāki pie vecīša un dāvanas tikt. Tā nu nav salīdzināma reize! Esam ģimene, kurai svētku brīži daudz nozīmē, tāpēc tomēr domāju, ka pils kā mūsu noivada simbols ir jāizmanto tik svinīgam brīdim. Nav jau tik bieži brīdis, kad ģimenē ienāk bērni'ņš.
Saprotu, ka jaunajam vadītājam nav vēl pieredzes, bet ceru, ka mani draugi savus bērniņus varēs iemūžināt svinīgāk.
Ģimenes, protams, ir dažādas, arī ar pieticīgām vēlmēm, tāpēc droši vien viņi un rīkotāji metīsies teikt ko citu, bet savas un vienaudžu domas tomēr gribēju pateikt!

pirms 5 gadiem, 2015.05.07 11:45

Vietējās ziņas