Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunās partijas dibināšana «Lejeniekos» neizraisa lielu interesi 24

Apmēram 30 dibinātāji, līdzjutēji un vērotāji sestdien, 16. jūlijā, pulcējās Viļa Plūdoņa muzejā Ceraukstes pagasta «Lejeniekos», kur notika jaunas partijas «Brīvais saraksts» dibināšanas pirmais posms.

Sanākušie pulcējās brīvā dabā, sabraukuši kopā ar ģimenēm. Kamēr vecāki dibināja partiju, tikmēr bērni spēlējās. Partijas pamatā ir kustības «Tautai pietiek» dalībnieki. Nolemts partiju dibināt divos posmos, no kuriem «Lejeniekos» notika pirmais.«Tas ir netradicionāls partijas dibināšanas veids. Mūsu gadījumā dibināšanas sapulce brauks pie jaunajiem biedriem, nevis visi pulcēsies vienuviet,» stāstīja viens no kustības «Tautai pietiek» dalībniekiem Aldis Pauliņš.«Mēs veidojam jaunu partiju, lai spētu nākotnē ietekmēt procesus mūsu valstī. Esošā sistēma ir jāmaina, un tas ir viens no veidiem, kā to izdarīt. Vārds «partija» patiesībā biedē. Gribētos, lai valsts būtu kā liela ģimene, kas prot sadzīvot un sadarboties, bet citu veidu, kā mainīt kaut ko uz labu, neredzu,» stāsta viena no partijas dibinātajām baušķeniece Iveta Kalniņa. Jaunās partijas mērķis esot valdības veidošana nevis pēc piederības, bet gan pēc profesionalitātes principiem.Sapulces vadītājs Guntars Zemčužins paziņoja partijas valdes locekles - tās ir Vita Pliča un mūsu novadniece Iveta Kalniņa. Par valdes priekšsēdētāju kļuva liepājnieks Lauris Kundziņš. Viņš atzina, ka šajā partijā priekšsēdētājs esot vienkārši administratīvs amats, bet citādi viņš esot vienlīdzīgs ar pārējiem.Lai nodibinātu jaunu partiju, ir nepieciešami vismaz 200 dibinātāji. Nav atlicis vairs daudz laika, lai «Brīvais saraksts» savāktu biedru skaitu, kas nepieciešami partijas reģistrācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Aivars Tupesis

šoreiz laikam tie tai bildē nav ''partijas sejas'', tie ir tikai saimniecisko jautājumu risinātāji, kam pašiem pat nav tiesību balotēties uz saeimu. Īstās sejas mēs redzēsim vēlāk.
Lai veicas, es arī esmu PAR!

pirms 9 gadiem, 2011.07.21 17:34

to ia ia

Vismaz šoreiz pieklājīga atbilde bez personīgiem apvainojumiem. Zini, bet es arī neizprotu to mērķi- aicināt startēt Saeimā cilvēkus, kas nav iesaistījušies nevienā partijā, nu labi, lai tā būtu, bet kāda jēga un interese tad cilvēkiem stāties partijā "Brīvais saraksts", ja paši nekur nevar startēt. Un pēc kādiem kritērijiem tad vērtēs tos izvirzāmos cilvēkus?

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 08:30

ia ia

mani patiešām uztrauc tas, ka partijas sejas ( nu ja to var uztvert kā partiju u tās līderus) nav diez ko spožas. ja partija dibinās tikai pēc abšaubāmām sociāla'jām aktivitātēm, tas ir vismaz smieklīgi. stulba un nevajdzīga rosīšanās. apmeklējums jau norāda, ka normāli un nopietni pret šo nevar izturēties.

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 20:16

to ia ia

Kāpēc tevi tā Ivetiņa tik ļoti uztrauc?Skauž vai? Zini, tā kā tu, tā rīkojas tikai gļēvi un zemiski cilvēki.Redzu, ka tev ir lielas problēmas, varbūt padzer zāles un kārtīgi izgulies.Tev laikam tā Iveta kādu veci nocēlusi, vai, ka tā trako?

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 20:08

baušķeniece

Malacis Ivetiņ.Tā turpini.Tu esi jauka ,gudra sieviete.Neklausies ķeņgās.Lai Tev veicas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 11:14

baušķeniece

Malacis Ivetiņ.Tā turpini.Tu esi jauka ,gudra sieviete.Neklausies ķeņgās.Lai Tev veicas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 11:13

LatvjuAvs

Neviena partija lai ar cik cēlu mēŗki dibināta nedarbosies tautas intersēs, nekad nav darbojusies.
Tikai tautas konforences var nodrošināt 100% tautas pārvaldi.
Latvijā ir uzspiesta monarhija nevis demokrātija.

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 00:35

ia ia

cik zheel, ka ivetinja kljuvusi par seju shamam pasaacienam. dieva dots cilveecinsh ar veseliibass un praata probleemaam tiek izspeleets publiski.. zheel, ka sieviete to pati nesaprot, ka ir lelle politikju netiirajaas speelees.

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 19:17

paldies par labāko smieklīgāko komiskāko anekdoti šajā nedēļas nogalē:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 16:00

Guntis Auziņš

Vispār jau malači,ka dod iespēju mēģināt nokļūt pie valstiņas varas kloķiem absolūtām nullēm,kuriem maz izredžu pat iekļūt kādā no n-tajām partijām,kur nu vēl deputātu kandidātu sarakstos. Vislatvijas glābējsilīte .... ,piedodiet,partija - ha ha ha !

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 15:48

tā ir

Bauskas iedzīvotājiem jāmaina domāšana - kad Kalniņas kundze stāvēja uz tilta, bija labi, bet kad uzsāk jau citā līmenī darboties, cilvēkos pamožas vergu un skaudības gars! Tas pats attiecas uz uzņemējdarbību- atliek tikai BDZ portalā parādities kāds rakstiņš par to, ka, kāds saņemas un atļaujas uzsākt kādu biznesiņu, ta sākas kompleksainu pārgudrīšu murmulēšana.

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 15:08

to tauta

Nu uzbraucieni par to, ka nav strādāts valsts darbā ilgāk par 10 gadiem, ir vienkārši stulbs. Un privātās dzīves un vīru ķidāšana var būt tikai no tā cilvēka puses , kam skauž un kas pats jūtas apdalīts, tā teikt "kāda īsta draudzene", pie tam labi labi pazīstama, kas tagad priecājas, sak, eh , kā es viņai sadevu un viņa nezin, ka tā esmu es. Un ne jau ar kaut kādiem lieliem sasniegumiem tajās partijās ir tie cilvēki. Lieciet taču tai Kalniņai Ivetai mieru, lai cilvēki darbojas, labāk tā, nekā sēdēt i-netā un visus nolikt un kritizēt.
Labāk jau uz sevi paskatieties, ko pašas esat sasniegušas, cik vīrus nomainījušas , cik un kur strādājušas- jo tā var uzbraukt tikai sievietes.
P.S. Zinu šo Ivetu tikai pēc izskata, tātad man nevar pārmest neko personīgu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 10:32

robis

teikšu vienu. bet latīniski, o,santa, o,simplicitas. burtiskais tulkojums skan šādi. Iveta kāds naivums tavos gados...........................................................................................

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 08:50

Lee

Nu kā Jums patīk žulti izgāst, uz cita cilvēka,liecieties mierā,kāds kaut ko organizē tā vajag jau ap*** no galvas līdz kājām,paši sāciet ko darīt,tad redzēsiet vai tas ir viegli vai grūti,un kāds sakars Ivetiņas privātajai dzīvei ar šo visu pasākumu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 06:23

partijai vajadzēja ņemt nosaukumu "Stūlbs un vēl Stūlbāks"!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 00:30

tauta

Kalniņa,pastāsti,kādu augstskolu beigusi? Mēs zinām,ka neesi beigusi,kādā valsts darbā esi strādājusi ilgāk par 10 gadiem strādājusi,zinām ,ka neesi. Cik laulībās esi dzīvojusi,bet zinām,ka pameti vīru invalīdu Skaistkalnē un izjauci citu laulību Bauskā.... un tad tādi ir tavi saniegumi,lai līstu politikā??? Tāpēc jau tik slikti dzīvojam,ka tādi tautieši ir politikā!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 00:15

ggg

Kalniņa jau ari nebija uz tilta demonstrācijas pret slimnīcas slēgšanu no sākuma līdz beigām,jo es gan stāvēju no a līdz z,bet Kalniņu redzēju reti,bet pēc tam viņa uzpeld kā TV zvaigzne tāpat kā citi,kuri nāca uz tiltu no autubusiem,kuri netika Bauskā un nonākot uz tilta sniedza TV intervijas,kaut tiltu nebloķēja...tas ir Kalniņas populisms,vienreiz tikt TV un jau justies ka ir slavenība,bet īstenība,ka pati dzīvē nav neko dzīvē sasniegusi,ne darbā,ne laulībā... skumji,ka cilvēki,kuri nav dzīvē sevi pierādījuši,tagad lien politikā un grib citus mācīt!

pirms 9 gadiem, 2011.07.17 00:09

jā, kaut kā jau bija par sevi jāatgādina, citādi tādu ivetu kalniņu ir pilna pasaule.

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 23:30

pele

man tā Kalniņa liekas tāda savu spalviņu pucētāja, patīk izlekties uz citu rēķina.

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 23:24

Nu nezinu gan

vai tur kas labs var sanākt.Vispirms jau tas nosaukums "Brīvais saraksts" ,neko neizsaka un nevienu cilvēku neuzrunā.Arī tādā organizācijā tomēr jābūt kādai daudzmaz tomēr sabiedrībā zināmai personai , pēc kuras vārda tad cilvēki orientēties- tā ir tā partija, kur ir XY. bet tagad būs atkal viena sīkpartija. Uzrunāt draugus un paziņas- partijai vajag finanses, vai būs, kas velk un sponsorē, vai paziņas gribēs tērēties. Tur vajadzīgi izglītoti cilvēki, kas stāda tādas organizācijas programmu, ar ko uzrunāt cilvēkus, kas kaut ko saprot no tādām lietām, bet ....... Partijai jāapvieno cilvēki, kurus vieno kopīgs mērķis un ideja, bet ne tikai savstarpēja pazīšanās .Šaubos, vai savāks līdz vēlēšanām tos 200, lai varētu partiju pieteikt, kur nu vēl tos 5% iegūt. Lai jau veicas cilvēkiem, bet, pirms uzaicināt cilvēkus iestāties, jāizstrādā statūti un programma, lai cilvēki zin, uz ko iet, ko viņiem piedāvā- citādi iestāsies, bet vēlāk kādam tā programma varbūt nav pieņemama un statūti neizpildāmi.....

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 22:30

Latvijā un pasaulē