Jauncodes bibliotēkā stāvgrūdām pulcējušies cilvēki grib zināt, kas viņus pilsētā sagaida 8

Codes pagastā piektdien, 1. novembrī, bija turpinājums publiskās apspriešanas sanāksmju virknei par Bauskas novada jaunā teritorijas plānojuma pirmās redakcijas un Vides pārskata projektu. Saskaņā ar to Codes pagastā paredzēta ievērojama robežu maiņa, pievienojot pilsētai tagadējo Jauncodes un Elektriķu ciemu.

Sanāksmes rīkotāji nebija nojautuši iedzīvotāju lielo interesi par šo pasākumu, jo Jauncodes bibliotēkā tam paredzētajā telpā ap 60 sanākušo ietilpināt tā arī neizdevās. Saspiestība «plecu pie pleca» jau sākumā radīja papildu spriedzes gaisotni.

Sanāksmes ievadā Bauskas novada pašvaldības speciāliste Dace Platonova uzsvēra, ka iedzīvotāju viedoklis par plānojuma projektu ir ļoti svarīgs, lai domes politiķi varētu lemt par grozījumiem un papildinājumiem tā turpmākai izstrādei.

Līdzīgi kā iepriekš rīkotajās sanāksmēs, centrālā vieta bija iecerēta plānojuma izstrādātāja  apjomīgajai prezentācijai, pārpilnai juridisku dokumentu un plānošanas terminu uzskaitījumu. Kad bija pārvarētas tehniskās grūtības un atrasts pleķītis uz sienas, kur projicēt prezentāciju, SIA «Reģionālie projekti» pārstāvis centās stāstīt un rādīt attēlus gan tiem, kas sēdēja pretim, gan tiem, kas viņam aiz muguras.

Viņš izskaidroja teoriju – kas ir teritorijas plānojums; ka tas ir pašvaldības galvenais likums, kurā noteikti zemes izmantošanas nosacījumi; ar cik institūcijām plānotājiem jāsadarbojas, lai plānojumu izstrādātu u. tml. Taču izrādījās, ka sanāksmes dalībniekiem bija cits galvenais mērķis – viņi vēlējās zināt, kas viņus sagaida, kad ciems būs pārtapis par pilsētu. Plānotāja uzstāšanos skarbi pārtrauca sauciens: «Vispārīgas lekcijas mūs neinteresē!» Un tad sekoja asi izteiktu sakarsētu jautājumu un pārmetumu gūzma pašvaldības pārstāvjiem – gan par to, kas būs, gan par to, kas bijis un kas nebijis.

Tad pašvaldības speciālisti un politiķi centās atbildēt uz jau iepriekš prognozējamiem jautājumiem. Iespējams, būtu mazāk emocionālu izvirdumu un vairāk lietišķuma sarunai ar iedzīvotājiem, ja pašvaldības atbildes uzskatāmā prezentācijā un skaidrojumā būtu sagatavotas «lekcijas» vietā.

Codes iedzīvotāju galvenos jautājumus un atbildes uz tiem lasīsit «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdien, 5. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

pašvaldību mīļvārdiņš

un kā ar tiem pašvaldību "pakalpojumiem" iedzīvotājiem, kurus tik bieži mēdz pieminēt "zem naža" esošās pašvaldības? Vai pievienoto pagastu iedzīvotājiem pašiem nebūs jāsniedz pakalpojums, ievērojami lielāku nodokļu veidā?

pirms gada, 2019.11.03 17:21

Atkal kļūdaini

Vai tiešām nav cita žurnālista,kurš prot profesionāli rakstīt un atspoguļot nedaudz sarežģītāku informāciju?

pirms gada, 2019.11.03 19:12

piemēram tā

pašvaldība darīja visu kas bija tās spēkos, bet ar dabu cīnīties bezjēdzīgi..., jo pagaidām ne visiem visu var iestāstīt.

pirms gada, 2019.11.04 09:24

Kā ir labāk ?

"...uzstāšanos skarbi pārtrauca sauciens: «Vispārīgas lekcijas mūs neinteresē!»"
un tālāk:
"Iespējams, būtu mazāk emocionālu izvirdumu un vairāk lietišķuma sarunai ar iedzīvotājiem, ja pašvaldības atbildes uzskatāmā prezentācijā un skaidrojumā būtu sagatavotas «lekcijas» vietā".

Vajag lekcijas vai nevajag ?

pirms gada, 2019.11.04 11:23

Jānis

Nevajag lekcija.
Gribam dziedāt, dejot un zagt.

pirms gada, 2019.11.04 12:23

guļgrūdis

viņiem arī galvas stāvgrūdām pilnas ar neapjēgu,kas nu būs

pirms gada, 2019.11.04 15:12

twilight

Visvairāk interesē NĪN izmaiņas. Nojaušu, ka nepatīkamas.

pirms gada, 2019.11.06 14:25

Vietējās ziņas