Jauni saslimušie ar Covid-19 Bauskas un Iecavas novadā 7

Pēdējo divu dienu laikā Bauskas novadā reģistrēti četri jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, redzams Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā. Kumulatīvais pēdējo 14 dienu laikā saslimušo rādījums Bauskas novadā ir 24, bet ar «Covid-19» kopējais inficēto skaits sasniedzis 46  kopš pandēmijas sākuma.

Iecavas novadā pagājušajā nedēļā bija zināmi septiņi aktīvi saslimšanas gadījumi ar jauno vīrusu, šīs nedēļas sākumā SPKC kartē uzrādījās, ka ir mazāk par 5 aktīviem slimības gadījumiem, bet šodien publicētais 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits minētajā pašvaldībā sasniedzis 8 personas. Jaunpienācēju saslimušo vidū nav Vecumnieku novadā, tur joprojām ir zināmi seši sasirgušie ar Covid-19.

Mazāk par 5 zināmiem inficēšanās gadījumiem ir Rundāles novadā. Jāmin, ka pagājušajā nedēļā saslimšana ar «Covid-19»  konstatēta personām, kas saistītas ar Rundāles novada pašvaldības iestādi «Saulespuķe».

«Pagājušajā nedēļā iestāde bija slēgta, lai kopā ar SPKC darbiniekiem saprastu situāciju un iespējamos apdraudējumus. Tika veikti siekalu testi gan darbiniekiem, gan izglītojamiem, un pēc  rezultātu saņemšanas kopā ar SPKC tika pieņemts lēmums atjaunot mācību procesu četrās grupās,» situāciju bērnudārzā raksturoja pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Agnese Čakša.

Vienas grupas darbinieki un izglītojamie un atsevišķas kontaktpersonas turpina novērot veselību un atrodas karantīnā. Iestāde rīkojas saskaņā ar kārtību, kas izstrādāta pirms mācību gada sākuma, par piesardzības pasākumiem, iekļaujot papildu normu par obligātu masku lietošanu darbiniekiem ārpus sava kabineta vai grupas telpas.

Kopējā aina Latvijā turpina pasliktināties. Otrdien Latvijā atklāts līdz šim vienā diennaktī lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 453 sasirgušie. Aizvadītajā diennaktī mirušas divas personas, kurām bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19. Vakar mirušie pacienti bijuši vecuma grupās no 75 līdz 80 gadiem un no 65 līdz 70 gadiem.

Līdz šim Latvijā mirušas 105 personas, kurām bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.

Vakar Latvijā sasniegts lielākais veikto Covid-19 testu rekords un pārbaudīts kopumā 7621 cilvēks. Pagājušajā diennaktī pozitīvo testu īpatsvars sasniedzis 5,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim Latvijā inficēšanās ir apstiprināta kopumā 8848 personām, bet no Covid-19 izveseļojies 1471 cilvēks.

Tikmēr nedaudz pozitīvākas ziņas saņemtas no slimnīcām, no kurām izrakstīts vairāk Covid-19 pacientu, nekā tajās nācies nogādāt. Otrdien slimnīcās ievietots 31 Covid-19 pacients, bet 41 izrakstīts no tām, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Marija

Vecsaules pag. OZOLAINÈ arī jau slimo ģimenīte

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.12 19:07

ata

Varējii jau Marija nosaukt arī vārdu slimajam, kolēģe jau vien tev bija.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 16:11

Skolnieciņš no svētmeža

Pēdējā laikā kovid-19 (covid-19) sērga plosās manā dzimtajā zemītē. Būsim atzinīgi un ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Būsim piesardzīgi, mani tautieši! Pasargāsim cits citu no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Neskatoties uz skaudro ikdienu, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Būsim saticīgi. Dzīvosim draudzīgi. Iknedēļu iedegsim savās mājās zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību! Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrā mājā un pagalmā! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā mūs no kovid-19 sērgas šajā grūtajā laikā. Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem – mūsu mīļās zemītes un latvju tautas aizstāvjiem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu un sauju monētu. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Var izmantot arī citu dziedniecisko augu slotiņas. Dziedāsim latvju dainas un lūgšanas Latvju Dieviem. Noliksim savā mežiņā uz svētakmeņa baltmaizes klaipu par godu Latvju Dieviem. Pateiksimies Latvju Dieviem par mums sniegtajām iespējām mūsu dzīvēs. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai visvarenais Pērkons padzen kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lūgsim visvareno Laimu, lai Laima sniedz manai tautai izturību, pacietību un finansiālu labklājību šajā grūtajā kovid-19 pandēmijas laikā! Aizlūgsim visvareno Veļu Māti par kovid-19 pandēmijas laikā kritušajiem! Uzticēsimies senlatvju spēka zīmju spēkam un mūsu senču gudrībai. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Jūsu Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
[Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
#DabasMāte #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #MežaMāte #LatvjuDievi #veselība #miers #saticība #LatvjuDievuSvētība #pagāni

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 11:24

Erito

Varējāt jau pie reizes uzrakstīt, ka tikai tagad tie testi tiek testēti, lai noskaidrotu to precizitāti.
Un sākotnējie testi liecina, ka 50% var būt viltus pozitīvs.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 11:39

silvis

Beidziet zombēt tautu.Kad viss atklāsies,jums to nepiedos.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 13:58

SM

Es piedošu par visiem jums.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.16 19:57

silvi,

Nu un kas tad atklāsies?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 15:53

Vietējās ziņas