Jaunie pilsoņi sola uzticību Latvijai 2

Bauskas novada domē ceturtdien, 7. martā, septiņi jaunie Latvijas Republikas pilsonības pretendenti apliecināja lojalitāti savai valstij. Pilsonību naturalizācijas kārtībā ieguvuši trīs Bauskas novada iedzīvotāji – Pāvels Fjodorovs, Nikolajs Frolovs un Irina Vaišvila, tikpat no Iecavas pašvaldības – Dmitrijs Buračevskis, Aleksandrs Moseiko, Jeļena Slajeva, kā arī Rundāles novada iedzīvotāja Svetlana Pudņika, portālu informēja Bauskas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Bauskas nodaļas amatpersonas, jaunos pilsoņus sveica Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, kā arī Svitenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Liepa.

PMLP Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale skaidro, ka pirms sešiem gadiem stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas noteic, ka personas, kuras tiek uzņemtas Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, solījumu par uzticību Latvijas valstij dod un paraksta svinīgā ceremonijā. Tas uzsverot ne tikai katra pilsoņa nozīmību Latvijai, bet arī īpaši izceļ pilsonības iegūšanas faktu. Solījumā par uzticību Latvijas Republikai jaunais pilsonis apliecina savu lojalitāti un cieņpilno attieksmi pret valsts neatkarību, tās likumiem, vēsturi, latviešu valodu un tradīcijām.

I. Ķepale pauda, ka tagad vēl ir jāsagaida Ministru kabineta apstiprinājums par pilsonības piešķiršanu un tikai tad ziņas par pilsoņa statusu tikšot iekļautas Iedzīvotāju reģistrā, kā arī personu uzaicinās iesniegt vajadzīgo Latvijas Republikas pilsoņa personu apliecinoša dokumenta saņemšanai.

Vaicājot, ar kādām grūtībām visbiežāk saskaras cilvēki, kuri vēlas iegūt mūsu valsts pilsonību, I. Ķepale atzīst, ka situācijas ir dažādas. Ja persona brīvi runājot latviski, sarežģījumi esot ar rakstīšanu. Savukārt Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudē grūtāk esot tiem, kuri nav pietiekami sagatavojušies. PMLP esot pieejama informācija par gatavošanos eksāmeniem, kā arī testu paraugi. Katru pārbaudi pretendents drīkstot kārtot trīs reizes.

Kopumā šogad mūspusē pilsonību ieguvušas desmit personas, savukārt valstī kopš 1995. gada Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 146 428 personas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kur mist ?

Valstī kopš 1995. gada Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 146 428 personas.
Skaitliski pret tajā pat laikā no valsts uz pastāvīgu dzīvi ārzemēs aizbraukušajiem un tur naturalizēties gribošajiem tas ir ārkārtīgi iespaidīgi. Un daudzsološi, nozīmīgi.

pirms gada, 2019.03.12 11:37

Vietējās ziņas