Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie pilsoņi sola uzticību Latvijas Republikai 2

Bauskas novada domē otrdien, 17. jūnijā, četri jaunie Latvijas Republikas pilsonības pretendenti apliecināja lojalitāti savai valstij.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Bauskas nodaļas amatpersonas, jaunos pilsoņus sveica novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Iecavnieces Natālijas Plociņas vīrs ir pilsonis, pati viņa nevarēja saņemties, lai nokārtotu formalitātes. «Sen jau to vajadzēja izdarīt. Izrādās, nemaz nav sarežģīti,» par sievas paveikto pastāstīja vīrs Armands Plociņš. N. Plociņa piebilda, ka uztraukums, lasot svinīgo solījumu, bijis, taču tagad viss esot kārtībā.

Arī baušķeniece Tatjana Cehanoviča atzina, ka nokārtot pārbaudījumus nav bijis sarežģīti. Bijušais baušķenieks Aleksandrs Žukausks, kurš tagad dzīvo Rīgā, piebilda, ka uzdevumi bijuši pārāk viegli. Arī izdevumi – aptuveni 30 eiro – nav lieli. Jaunais pilsonis Konstantīns Adejevs paskaidroja, ka naturalizēties nolēmis, jo tāda izveidojusies situācija. Uzņemšanu pilsonībā svinīgos apstākļos viņš vērtē pozitīvi.

Nozīmīgs ir datums – 17. jūnijs –, kad četri naturalizētie solīja uzticību Latvijas valstij, norādīja Raitis Ābelnieks. Pirms 74 gadiem Latvijas Republika tika okupēta. Tagad, tieši šajā dienā, pilsoņu pulks palielinās. Bauskas novada pašvaldības vadītājs vēlēja jaunajiem valsts pilsoņiem būt aktīviem, izmantojot visas iespējas, ko pilsonība sniedz.

PMLP Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale «Bauskas Dzīvei» paskaidroja – lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai jāapliecina  latviešu valodas prasme, sekmīgi jānokārto Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaude. Pērn oktobrī stājās spēkā jauna kārtība, kas paredz iedzīvotāju uzņemšanu pilsonībā organizēt kā svinīgu ceremoniju. Bauskas novada domes sēžu zālē jaunajiem pilsoņiem pasniedza piemiņas veltes. Muzikālu sveicienu viņiem veltīja Bauskas mūzikas skolas audzēkņi.

I. Ķepale piebilda, ka par pilntiesīgiem pilsoņiem šajā dienā naturalizētās personas kļūs tad, kad šo faktu apstiprinās ar Ministru kabineta rīkojumu. Tad jaunie pilsoņi varēs kārtot formalitātes personu apliecinošo dokumentu saņemšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Cieti !

Pilsonību tikai tiem,kas par izcilu atzīst veiksmes stāstu Punkts

pirms 6 gadiem, 2014.06.18 18:37

Vietējās ziņas