Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši «atslēdzas» no realitātes, lasot grāmatas

Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) Dzeltenajā mājā 13. februārī pulcējās jaunieši, lai sāktu jaunu tradīciju – grāmatu kluba «Šelfijs» tikšanos.

Mēneša 13. datumā neatkarīgi no nedēļas dienas uz domubiedru sanāksmi aicināti jaunieši – grāmatu mīļotāji, informē Bauskas BJC jaunatnes lietu speciāliste Solvita Jirgensone.

Nesen izremontētās ēkas trešajā stāvā aktīvie lasītāji dalījās iespaidos par pēdējā mēnesī izlasīto labāko grāmatu, diskutēja par tās saturu, skaidroja, kāpēc citiem tā būtu jāizlasa, un prātoja, kādas pārdomas tā raisa. Uz tāfeles tika veidots saraksts ar grāmatām, ko ieteicams izlasīt.

Pasākuma organizatore atklāj, ka viņas paziņu lokā daudzi aktīvi lasa grāmatas, tāpēc ir vērtīgi tikties un dalīties ar iespaidiem. Jaunieši nelabprāt lasa obligāto skolas literatūru, taču viņu plauktos ir grāmatas gan latviešu, gan citās valodās. Bauskas Valsts ģimnāzijas skolniece Žaklīna Rīna atklāja, ka nereti izvēlas oriģinālvalodā rakstītus darbus, jo «tie nav sabojāti ar neprecīzu tulkojumu».

Jauniete neslēpj, ka grāmatu lasīšanai pievērsusies, lai «atslēgtos» no realitātes un gūtu emocijas, ko ikdienas ritmā nevar gūt.
S. Jirgensone stāsta, ka ideja par šādu ikmēneša aktivitāti radusies spontāni. Reiz kādā jauniešu sanāksmē raisījusies interesanta diskusija par izlasītu grāmatu. Apvienības «Jums» dalībnieki nosprieduši, ka sarunas par izlasīto ir aizraujošas, tāpēc jādibina klubiņš. Ideja un nosaukums radās desmit minūšu laikā, atminas jaunatnes lietu speciāliste, piebilzdama, ka tagad varēs vērtēt, kā šī iniciatīva patīk pārējiem jauniešiem.

IESAKA IZLASĪT:
«Pirms es krītu», Lorēna Olivera;
«Delīrijs», Lorēna Olivera;
«Kalnu Aukas», Emīlija Bronti;
«The Curse Keepers», Denise Grover Swank;
«Mūsu zvaigžņu vaina», Džons Grīns;
«Mizerija», Stīvens Kings;
«Engleby», Sebastian Faulk;
«Buda», Dīpaks Čopra.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas