Jaunieši Codē mācās cept picas

Piektdienas, 29. novembra, vakarā ikviens interesents tika aicināts uz picu cepšanu Bauskas novada Codē.

Codes «Virsaišos» sanākušajiem jauniešiem bija uzdevums izcept piecas picas. Meistarklases pasniedzēju Austri Stankevicu ikdienā var sastapt Bauskas picērijā, tāpēc viņš spēja atklāt picu veidošanas būtību un iemācīt veidot tās pašiem. Vienlaikus ar picu cepšanu jaunieši iepazina savu jauno telpu, kur viņi varēs plānot un veidot savas ikdienas aktivitātes.

Jauniešiem vajadzēja izveidot piecas picas pēc pašu vēlmēm, lai beigās varētu degustēt un analizēt, kas izdevās, ko vajadzētu uzlabot. Tika izmantots vistas giross, dārza veltes, salami, mērces un citas sastāvdaļas, lai pagatavotu sev maltīti.

Dāviniete Sonora Rone atklāja: «Picu gatavošanas process man ļoti patika, vēl jo vairāk, ja to darījām kopā ar pieredzējušu picu cepēju. Pārliecinājos arī par to, ka pati līdz šim esmu darījusi pareizi.» Viņa uzskata, ka pašgatavotajās picās var ļaut vaļu savai iztēlei un garšas sajūtām. «Likās aizraujoši, ka uz parastas picas pamatnes var tik krāsaini un radoši izpausties, likt tai virsū to, ko jūti, kas būs labāk,» stāsta S. Rone.

Vēl viena meistarklases dalībniece Anastasija Marčenko picu cepšanu sauc par komandas darbu, jo katram jādara savs pienākums. «Iemācījos izveidot apaļu picas pamatni. Paštaisītajās picās var eksperimentēt ar sastāvdaļām, zinu, kas ielikts ēdienā,» teic Anastasija, «nākamajā picu veidošanas reizē vajadzētu gatavot picas ar sabalansētu sastāvdaļu skaitu. Tad ēdiens sanāk vēl labāks.»

Ikviens jaunietis tiek aicināts iesaistīties gan sevis pilnveidošanā, gan savas apkaimes uzlabošanā. Codē jaunieši tiekas «Virsaišos» telpā blakus vietējai bibliotēkai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas