Jaunieši gūs pieredzi Spānijā un Portugālē

Nākamgad Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības 16 audzēkņi dosies pieredzes apmaiņā uz Spāniju un Portugāli.

«Erasmus+» programmas projektu «Saulaines profesionālās vidusskolas izglītojamo praktisko iemaņu pilnveide» izglītības iestāde iesniedza jau pagājušajā gadā un šogad saņēma apstiprinājumu. Projekta koordinatore Sanita Collenkopfa pastāstīja, ka izglītības iestādē 5. novembrī notika pretendentu atlase, lai noskaidrotu tos audzēkņus, kas piedalīsies projektā.

Projekts paredz praktisko iemaņu pilnveidi citā Eiropas valstī. Ēdināšanas un viesnīcu pakalpojumu izglītības programmu audzēknēm prakses vietas būs Spānijā, savukārt lauksaimniecības un autotransporta pārstāvjiem – Portugālē. Audzēkņi praksē būs divas nedēļas – no 2016. gada 26. februāra līdz 13. martam.

Ēdināšanas pakalpojumu specialitātē uz Spāniju dosies Dace Degole, Viktorija Kozlova, Madara Timošenko, Marika Račiņa, viesnīcu pakalpojumu specialitātē – Viktorija Zeņuka, Linda Viličko, Daniela Bērziņa, Eva Kibarta. Audzēknes pavadīs pedagoģe Evita Zviedre.

V. Zeņuka atzina, ka galvenokārt interesē, kā uzņēmumi strādā ārzemēs, lai būtu pieredze arī no citiem, ne tikai Latvijas uzņēmumiem. «Uz pretendentu atlasi iesniedzām CV divās valodās, piedalījāmies pārrunās, kas notika gan angliski, gan latviski,» atcerējās D. Bērziņa. S. Collenkopfa sacīja, ka uzmanība pievērsta kopējām komunikācijas prasmēm, jo pastāv iespēja, ka prakses vietas vadītāji angliski var nemācēt.

Lauksaimniecības specialitāti Portugālē pārstāvēs Dāvis Ķirulis, Dairis Dārziņš, Dāvis Alksnis, Sandis Zalcmanis, autotransporta – Elvis Kaufmanis, Jānis Kapteinis, Matīss Mainieks, Imants Pečenijs. Pavadošais pedagogs būs Dagnis Dārznieks.

Puišiem jau ir konkrētas vēlmes, ko vēlas redzēt Portugālē. «Interesē modernā lauksaimniecības tehnika,» atzīst D. Dārziņš. «Saista automašīnu virsbūves elementu remonts. Skolā vairāk mācāmies par tehniskajām sistēmām,» teic E. Kaufmanis. «Mani interesē, kā strādā autoservisu datori, kā ar tiem darboties un kādas programmas izmanto,» atzīst J. Kapteinis. S. Collenkopfa uzsvēra, ka lauksaimnieki uzmanību pievērsīs citrusaugu audzēšanai un vīna darīšanai, kā arī piena pārstrādes produkcijai, aitkopībai, akcentējot tieši mājražošanas nozari. Savukārt automehāniķu prakse būs saistīta ar elektrodiagnostiku un auto virsmas krāsošanu.

Eiropas Savienības finansētais projekts nodrošina ceļojuma izmaksas līdz prakses vietai un atpakaļ, apdrošināšanu un uzturēšanās izmaksas, kā arī «Europass» un uzņemošā partnera izsniegto sertifikātu un «Europass» sertifikātu. Projektā pieejamais ES programmas finansējuma apmērs ir 33 808 eiro. S. Collenkopfa pastāstīja, ka izglītības iestāde jau gatavo projekta pieteikumu nākamajam gadam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas