Jaunieši iztīra celiņus Rītausmu parkā Īslīcē 6

Ginta Jankovska, biedrības «Laiks jauniešiem» vadītāja, aicinājumam 14. janvārī no sniega atbrīvot Bauskas novada Īslīces pagasta Rītausmu parka celiņus atsaucās 17 talcinieku.

Aktivitātes mērķis bija sakārtot parku, lai tur var pastaigāties iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem un mājdzīvniekiem. Vērojot aizsnigušo parku, G. Jankovskis sazinājās ar Īslīces pagasta pārvaldnieci Sandru Ķiseli un vienojās par uzsaukumu. 13. janvāra pēcpusdienā tika publicēts aicinājums sakopt parku. Vienīgais nosacījums bija iepriekš pieteikties, lai talkas laikā var ievērot drošu distanci.

«Šādas talkas organizēšana bija vienas dienas jautājums. Tas ir moderno tehnoloģiju ieguvums. Iedzīvotāji bija pozitīvi noskaņoti, redzot, kā sētniece rok sniegu, daudzi domājuši, ka varētu kaut kā izkustēties un palīdzēt, tāpēc bijuši priecīgi, sociālajos tīklos pamanot aicinājumu uz talku,» atceras S. Ķisele.

«Mums gāja ļoti labi. Pārsvarā piedalījās jaunieši, bija trīs pagasta darbinieki un pieci pieaugušie vietējie iedzīvotāji, viena talkotāja atbrauca no Bauskas ar savu lāpstu,» stāsta S. Ķisele. Galvenais uzdevums bija iztīrīt celiņus visā to platumā, kā arī grila zonu, lai var pieiet pie rūķīšu mājām, atpūtas galdiņiem un grila. «Uztaisīja arī pāris lieku taciņu, kuru parkā nemaz nav. Cilvēki bija iestaigājuši, un atnākušie arī ņēmās tīrīt. Cītīgā darbā aizvadījām stundu, tad gan beidzām, jo kļuva auksti un nebūtu labi tādā laikā turpināt darbu slapjām mugurām. Tagad iedzīvotāji var ērti izstaigāt parku,» saka pagasta pārvaldniece.

Šajā vakarā biedrība «Laiks jauniešiem» atzīmēja gada jubileju pirms reģistrācijas. Biedrības dalībnieki to nosvinēja, aktīvi darbojoties.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ip

Vai šie celiņi nav jātīra pašvaldībai? Ja jaunieši grib talkot,zīmēies, tad dodaties uz ciemata nomalēm,kur dzīvo vientuļie pensionāri,kuri nevar notīrīt sniegu,lai tiktu pie malkas,pie ūdena akas,pie pastkartītes.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.18 16:57

Gints (Laiks Jauniešiem)

Paldies par Jūsu ziņu, aicinu sekot līdzi mūsu aktivitātēm un organizējot labdarības mararonu "Roku rokā" gan palīdzam ar malku, gan pārtiku, gan iztirīt sniegu pensionāriem... )

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.18 18:43

pārdomas

Vispār jau notīra, noslauka, nomazgā- uzkopj no virspuses, bet iztīra,izslauka,izmazgā- arī no iekšpuses,tā sacīt- visu pilnīgi. Iztīra paklājiņu , celiņus gan tikai notīra . Katliņam ārpusi nomazgā, bet iekšpusi izmazgā. u.t.t.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.18 17:45

domā un ej

Domu nesaprati?! Ej uz skolu un māci pareizrakstību, gudriniece! Te nav īstā vieta, kurā labot kļūdas. Butu aizgājusi un kādam izšķūrējusi taciņas!

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.19 09:39

Sanita

Super jauka ziņa! Vismaz ir kāds kurš palīdz koordinēt jaunatni kuru nevar atstāt novārtā! Prieks ka ir jaunieši kuri iesaistās savas apkārtnes sakopšanā! Protams arī atceroties par nelielu fizisku aktivitāti svaigā gaisā!

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.18 18:09

Sanitai

komatus saliec!

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.18 23:55

Vietējās ziņas