Jaunieši meklē komandas spēku 1

Bauskas Valsts ģimnāziju pagājušajā nedēļā piepildīja jaunieši no Bauskas novada, lai strādātu forumā. Šogad tā tēma bija komanda un komandas spēks. Darba grupas, dažādas radošās aktivitātes, lektoru prezentācijas deva iespēju jaunajai paaudzei sadarboties. 


Pasākumu 6. martā rīkoja Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde un Bauskas novada administrācija. Jaunieši bija ieradušies ar savām cerībām. Sanija Sondore no Mežotnes pagasta dalījās izjūtās: «Visi šeit ir draudzīgi un saprotoši. Forums ir vieta, kur noteikti satiekas jaunas idejas un jauni cilvēki. To no šī pasākuma arī vēlos iegūt.»

Foruma laikā notika dažādas nodarbības, kuras vadīja Aleksis Daume, improvizācijas grupa «Spiediens» un Kristiāna Paula Lībiete. Ikkatra no nodarbībām jauniešiem iemācīja, kā darboties un būt vienotiem komandā. «Uzskatu, ka pasākumi ir vajadzīgi. Tomēr būtu skaidri jādefinē mērķis, ko vēlas ar šo konkrēto forumu panākt. Jābūt sadarbībai starp organizatoru un novada jaunieti. Forumā jaunietis saņem visus «instrumentus», lai uzlabotu savu dzīvi novadā, bet viņam ir jādod pretī «atgriezeniskā saite» un reāli kaut kas arī jādara novadā,» pauž K. P. Lībiete.

Katrai grupai bija jāizpilda mājas darbs – bija jāsagatavo reklāmas rullītis par savu interešu grupu. Idejas katrai grupai bija dažādas – Dāviņu pagasta jaunieši parādīja sevi, dziedot repu, Mežotnes pagasta pārstāvji veidoja video. Bija vēl citas interesantas idejas.
«Viens no mūsu uzdevumiem ir komandai izveidot savu logo. Tādējādi ir iespēja parādīt, kā var strādāt kopā komandā, pēc tam vēl prezentēt savu paveikto darbu. Šis forums, manuprāt, ir nepazaudējama pieredze. Nākotnē zināšu, kā labāk izklāstīt savas idejas un mēģināt izprast dažādus viedokļus,» foruma laikā stāsta Ceraukstes pagasta jauniete Sendija Aužele.

Visas dienas garumā jaunieši strādāja sevis un sava novada labā. Pasākums noslēdzās pēc neformālās daļas, kur jaunieši parādīja spējas loģikā, veiklībā.

Par foruma nozīmi un tā ieguvumu jauniešiem stāsta Bauskas novada jaunatnes lietu speciāliste Liene Rotberga: «Uzlabojoties jauniešu prasmēm strādāt komandā un uzņemties līderību, viņi apzināsies savas iespējas un vietu sabiedrībā, kas veicinās sadarbību ar vietējo kopienu, iniciatīvu un devumu savam novadam.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Baušķenieks

Ļoti jauki,kad jaunieši ir darbīgi un vēlas kaut ko mainīt!
Lai veiksme un izdošanās !

pirms gada, 2019.03.11 15:26

Vietējās ziņas