Jaunieši pārgājienā iepazīst Dāviņu pagastu

Otro Lieldienu rītā biedrība «Jaunatne smaidam» aicināja jauniešus doties pārgājienā, kura tēma bija brīvprātīgais darbs un tā iespējas Latvijā un Eiropas Savienībā. Pārgājienā piedalījās jaunieši no Bauskas novada Dāviņu, Codes un Vecsaules pagasta.

Bauskas novada katrā pagastā strādā jaunatnes darbinieki, kuru uzdevums ir veidot aktīvu dzīvi vietējiem jauniešiem, kā arī veicināt viņiem interesantu brīvā laika pavadīšanu. Biedrība «Jaunatne smaidam» ir nevalstiska organizācija, kas, īstenojot savus mērķus, uzdevumus un darbības pamatprincipus, strādā kā impulss sabiedrības izaugsmes un pilsoniskās sabiedrības pamatprincipu nostiprināšanai.

Pasākuma organizatori, Dāviņu pagasta pārvalde kopā ar biedrību «Jaunatne smaidam», ekspedīciju vēlējās padarīt pēc iespējas interesantāku jauniešiem. Visas dienas garumā tika noieti 11 kilometri, taču tas nenozīmē, ka mazākie dalībnieki nevarēja pieveikt garo maršrutu. Tieši otrādi, jaunākie dalībnieki bija tie, kas vēlējās rādīt ceļu pa priekšu.

Pasākuma dalībniece Codes pagasta jauniete Santa Sergejenkova interesējās par brīvprātīgā darba iespējām Latvijā. «Noteikti vēlos iesaistīties brīvprātīgajā darbā, jo es varu iegūt pieredzi turpmākajai dzīvei!» viņa teic un atzīst, ka brīvprātīgais darbs ir iespēja, kas visiem ir pieejama, taču vajag tikai gribēt un darīt.

Jaunieši ceļā vēroja jau kritiskā stāvoklī esošo Lambārtes muižu, kā arī iepazina tās vēsturi. Daudzi dalībnieki sākumā brīnījās par sadauzītajām siltumnīcām blakus muižas ēkai, bet pēc tam saprata, ka tās ir paliekas no padomju laikiem. Neasfaltētais ceļš kājām nepavisam netraucēja.

Brīvprātīgais dalībnieks no Francijas Hektors Jonkūrs pastāstīja, ka Latvijā jau ir septiņus mēnešus. Viņš iesaka piedalīties šādās aktivitātēs, jo brīvprātīgais darbs paver jaunas iespējas, var iegūt nākamos sadarbības partnerus, daudz uzzināt, paplašināt savu redzesloku. R. Manuilovs uzsvēra, ka strādāt brīvprātīgi ir interesanti, iespējams iegūt neaizmirstamu pieredzi un ierakstu savā CV.

Piektdien, 26. aprīlī, plkst. 15.30 «Jaunatne smaidam» valdes loceklis Renārs Manuilovs kopā ar brīvprātīgo dalībnieku no Francijas Hektoru Jonkūru stāstīs par brīvprātīgo darbu Codes pagasta jauniešiem Codes pagasta pārvaldes zālē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas