Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši rāda labas ekonomikas zināšanas

Devītajā ikgadējā ekonomikas erudītu konkursā Iecavas vidusskolā 19. aprīlī piedalījās 14 jauniešu komandas no Bauskas, Vecumnieku, Rundāles un Iecavas novada.

Kopvērtējumā labākā ar pārliecinošu pārsvaru ir Īslīces vidusskolas pirmā komanda, informēja konkursa rīkotāja skolotāja Antra Pāruma. Piecas jaunietes Selīna Jurgina, Ina Andrijenko, Elīza Deģe-Groskopa, Andriana Lukaševica un Zane Begale ieguva visvairāk punktu arī uzņēmumu «Iecavnieks» un «Dzintars» konkursos, apliecinot zināšanas un atjautību. Uzvarētāju pedagoģe ir Rita Straumīte.

Otrā kopvērtējumā ir Skaistkalnes vidusskolas pirmā komanda, trešā – Bauskas Valsts ģimnāzijas otrā vienība. Jauniešus māca pedagoģes Svetlana Vāverniece un Inta Banka.

Ceturtajā vietā palika Bauskas 2. vidusskolas vienība, kuru uzteica par spilgtu domāšanu «ārpus rāmjiem». Jauniešus konkursam gatavojusi pedagoģe Iveta Leitlante.

«SEB bankas» Bauskas filiāles pārstāves Dinas Bērziņas konkursā «Bezkontakta tornis» šoreiz zināšanas bija jāapvieno ar veiklību, vispirms ar pareizām atbildēm iegūstot iespējami daudz «bezkontakta karšu», no kurām bija jāuzceļ augstākais tornis. «Dobeles dzirnavnieka» jautājumi prasīja zināšanas par ražošanu.

A. Pārumas vadītajā kapteiņu konkursā līdzīgu punktu skaitu ieguva vairāku komandu līderi, tāpēc uzvarētāji, līdzīgi kā atbalstītāju pieteiktajās zināšanu pārbaudēs, bija ātrākie uzdevuma izpildītāji. Reģiona laikraksta «Bauskas Dzīve» konkursā bija jāparāda zināšanas ne tikai par aktuālajiem notikumiem, bet arī spēja analizēt un argumentēt ekonomikas procesus.

Pirmo reizi konkursā piedalījās Pilsrundāles vidusskolēni, rādot labu izpratni par ekonomikas norisēm. Jauniešus māca skolotāja Sanita Collenkopfa, konkursa gaitā viņus atbalstīja klases audzinātāja Anna Vasiļevska. Šogad nebija pārstāvētas Vecumnieku, Valles un Misas vidusskola.

Konkurss nākamgad svinēs desmit gadu jubileju. Gan jaunieši, gan pedagogi pauda apņemšanos atkal pierādīt erudīciju Iecavā. Arī uzņēmumu pārstāves – Sanita Celitane no «Iecavnieka» un Elīna Lukjanoviča no «Dzintara» – apliecināja nodomu turpināt atbalstīt vidusskolēnu vidū populāro konkursu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas