Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši sāk vākt Iecavas novada senioru atmiņu stāstus

Neformālā jauniešu grupa GTA sākusi vākt Iecavas novada senioru atmiņu stāstus par pagājušajiem laikiem. Pirmais, kura stāstījums iemūžinātas videoierakstā, ir Zorģu iedzīvotājs Oļģerts Liepiņš. Jauniešu grupa viņu intervēja un filmēja piektdien, 28. februārī, ciemata bibliotēkā.

Pirms tam jaunieši apguva videoklipu filmēšanas un montēšanas prasmes dizaina speciālista un «Iespējamās misijas» pedagoga Bruno Baha vadītās nodarbībās, kā arī intervēšanas jeb sarunas vadīšanas iemaņas, stāsta grupas konsultante Ginta Zaumane.

Labums no jauniešu darbošanās būs novadpētniekiem, teic Zorģu bibliotekāre Aina Ezergaile. Viņas bibliotēkas krājumos jau ir dažādu zorģenieku atmiņas par aizgājušiem laikiem, pašlaik audiofailā tām pievienots arī Oļģerta stāstījums. «Tā ir dzīvā vēsture, kas ar vecāko paaudzi draud aiziet nebūtībā, ja netiks dokumentēta,» uzskata speciāliste.

Sarunā ar O. Liepiņu Zorģu bibliotēkā piedalījās Iecavas vidusskolas audzēkņi Monta Zaumane, Betija Celitane, Elīza Dzene, Arta Lauberga-Laukenberga, Aivija Grundmane, Krista Dārziņa, Laura Volfa, Verners Jānis Trokšs. Grupas konsultante teic, ka projekts ir atvērts visiem interesentiem.

Jaunieši plāno sadarboties ne tikai ar Zorģu bibliotēku, bet arī citām kultūras un izglītības iestādēm. Visi, kuriem ir vēlme izstāstīt personiskus vēstījumus par vēsturiski nozīmīgiem un sabiedrībai līdz šim nezināmiem notikumiem, var sazināties ar jebkuru no GTA grupas.

Projektam iecerēts meklēt atbalstu gan dažādos fondos, gan lūgt palīdzību Iecavas novada uzņēmējiem. «Pašlaik šis ir pilnīgi brīvprātīgs darbs,» skaidro grupas konsultante, «sagatavosim pirmos atmiņu stāstus, lai varētu parādīt rezultātu un cilvēki zinātu, ko viņi atbalsta.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas