Jauniešiem daudz biznesa ideju

Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas nodaļas šī gada biznesa ideju attīstības mācībās piedalās desmit jauniešu, informē projekta vadītāja Dace Griķe.

Rundāles novada Saulaines profesionālajā vidusskolā notikušajā informācijas dienā pirms Jāņiem daudziem jauniešiem bijušas pat vairāk nekā viena ideja, par kuru veidot biznesa plānu, «Bauskas Dzīvei» atklāja D. Griķe. Mācību gaitā dalībnieki varēs izlemt, par kuru rakstīt biznesa plānu. LLKC pārstāve gandarīta, ka teju visas idejas saistītas ar uzņēmumu veidošanu lauku vidē.

Ievada nodarbībās jaunieši iepazinuši jau strādājošu uzņēmēju pieredzi. To atklāja Svitenes pagasta keramikas darbnīcas meistare Laima Grigone. Vita Reinfelde stāstīja, kā radusies un īstenota idejas par tūristu vizināšanu Rundāles pils parkā. Ēriks Pīlādzis atklāja, kā no zemeņu dārziem Vecumnieku novada Stelpē nonācis līdz mototrasei, kur rīko starptautiskas sacīkstes. Pašvaldības speciālists un biedrības «Jaunatne smaidam» pārstāvis Renārs Manuilovs atklāja brīvprātīgā darba un projektu rakstīšanas pieredzi.

Īpaši uzrunājošs bija līdzīgu pagājušā gada kursu dalībnieka Romāna Dolgoša stāstījums par biznesa plāna tapšanu, dalību konkursā reģiona mērogā, kā arī uzņēmuma veidošanu un attīstību. Pērn Zemgalē Romāna biznesa plāns ieguva trešo vietu.

Dalībnieku mācībās šogad ir vairāk nekā pērn, tie pārstāv Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadu, stāsta D. Griķe. Pēc Jāņiem jaunieši sāk individuālās konsultācijas ar LLKC un citiem speciālistiem, lai pilnveidotu ieceres un nonāktu līdz konkursā «Laukiem būt!» prezentējamam un īstenojamam uzņēmējdarbības plānam. Mācību grafiks saskaņots ar jauniešu iespējām, saka LLKC pārstāve. Iecerētas vairākas kopīgas nodarbības, kā arī L. Grigones darbnīcas apmeklējums. Augustā paredzēta jauniešu projektu iesniegšana, reģiona konkurss notiks oktobrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas