Jauniešiem ļauj pašiem iniciēt pasākumus 4

Pērn, decembrī, tika sākts projekts, kura mērķis – rīkot dažādas aktivitātes Bauskas novada Codes, Īslīces un Ceraukstes pagasta jauniešiem.

Projekts tiek īstenos ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas valsts budžeta finansējumu projektā «Mobilā darba ar jaunatni sistēmas attīstīšana Bauskas novadā». Katru nedēļu – pirmdienās Codes pagastā, otrdienās Īslīces pagastā, trešdienās Ceraukstes pagastā – jaunieši var piedalīties pašu vai divu mobilo jaunatnes darbinieku organizētās aktivitātēs.

«Bauskas Dzīve» šoreiz devās uz Codes pagastu. Projektā rīkotie pasākumi paredzēti jauniešu neformālās izglītības veicināšanai. Dalībnieki var iesaistīties dažādās spēlēs, gatavot citu valstu ēdienus, sevi pilnveidot. Pasākuma dalībnieces Madara Ennīte un Līva Zuze pastāstīja, ka viņām patīk izmēģināt jaunas lietas, izklaidēties kopā ar citiem jauniešiem, iegūt jaunus draugus.

«Kopš janvāra sākuma nāku katru pirmdienu. Man patīk galda spēles un popiela, šīs aktivitātes saliedē komandu un uzlabo garastāvokli,» stāsta Madara Ennīte. Līva Zuze pēc projekta noslēguma pati iecerējusi rīkot jauniešu tikšanās, jo uzskata, ka šādi pasākumi ir ļoti interesanti.

Keita Luīza Muceniece, mobilā jaunatnes darbiniece, pavēstīja, ka projekta mērķis ir iesaistīt jauniešus brīvā laika pavadīšanā, brīvprātīgajā darbā vai novada attīstības pasākumā. «Jauniešiem informācijas netrūkst, bet, ja nepieiet klāt un neinformē par pasākumu, tad viņi neizrāda nekādu interesi. Mēs ļaujam jauniešiem pašiem iniciēt pasākumus, taču problēma ir tāda, ka jaunieši nezina, ko viņi var atļauties, un veidojas stagnācija,» skaidro K. L. Muceniece.

Pasākumos jaunieši stāsta par sevi un iepazīstina ar saviem talantiem. Ir iespēja iepazīties ar vienaudžiem, mācīties no citiem. Aktivitātes ikreiz ir citādākas. Aprīlī plānota talka un iecerēts vairāk uzzināt par brīvprātīgā darba iespējām.

Projekta noslēgums ir 1. augustā. Pēc smaidīgajām jauniešu sejām un smiekliem, kas dzirdami Codes pagasta pārvaldes zālē, saprotams, ka jauniešiem patīk darboties.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Varbūt

labāk rakstīt "rosināt" nevis iniciēt.Mums ir pašiem savi vārdi, kurus lietot.

pirms gada, 2019.03.30 15:51

arī

nu tā jau ir dažs labs visādas valodas apgrābstījis, tikai savu dzimto valodu nevar iemācīties

pirms gada, 2019.03.31 23:39

Zvejnieks

Viss ir jauki , kad tas notiks Bauskas novadā ? Bērni vēsturi nemācās ? Vai skolotāji jau izmiruši ?

pirms gada, 2019.03.30 22:43

Uz Zvejnieks

Tas notiek Bauskas novadā.
Vēsturi bērni apgūst skolā.

pirms gada, 2019.04.01 15:26

Vietējās ziņas