Jauniešiem piedāvā būt par medijpratības treneriem 1

Nevalstiskā organizācija «IREX» aicina jauniešus kļūt par sabiedrības medijpratības treneriem un īstenot projektu jauniešiem.


«IREX» ir globāla attīstības un izglītības organizācija, kas tiecas pēc taisnīgākas, pārtikušākas un iekļaujošākas pasaules. Baltijas «IREX» sadarbībā ar universitātēm un jaunatnes līderiem strādā ar plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes programmu, lai palīdzētu viņiem kritiski iesaistīties informācijas sniegšanā.


«IREX» Baltijas medijpratības programmas vadītājs Kaspars Rūklis pastāstīja, ka uz medijpratības mācībām ir aicināti vidusskolēni un studenti. «Programma ir domāta ar mērķi uzlabot Baltijas valstu medijpratības prasmes. Kā piemēru var minēt veselību. Ir svarīgi aplūkot, vai, piemēram, medikaments, kuru reklamē, ir atrodams Latvijas zāļu reģistros. Nozīmīga ir medijpratība politikā – svarīgi ir izvēlēties labākos kandidātus topošajās pašvaldību vēlēšanās,» sacīja K. Rūklis. Viņš uzskata, ka šī tēma praktiskās lietās ir ļoti noderīga: «Mūsu programma strādā arī ar topošajiem žurnālistiem. Žurnālisti apgūst medijpratību daudz plašāk, taču katram mūsdienu informācijas vides dalībniekam ir svarīgi izvēlēties, kam uzticēties.» Mācības vadīs profesionāli mediju eksperti.


Kaspars Rūklis pastāstīja, ka organizācijas mērķis ir veidot jauniešu medijpratības treneru kustību, kas darbojas brīvprātīgi un palīdz medijos atspoguļoto nodot citiem. «Jauniešiem ir viegli digitālajā vidē nodot informāciju. Jauniešu treneri izmanto iegūtās zināšanas un palīdz citiem izprast medijpratību praktiskā līmenī, piemēram, kā pārbaudīt tekstā sniegto informāciju, fotogrāfijas patiesumu,» atklāja programmas vadītājs

.

Lai pieteiktos jauniešu medijpratības mācībām attālināti, ir jāizpilda pieteikums, ko var atrast šeit: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=5uCZwdpjvkWO6-dSLAFy0TZP1uIeWl5CvDNuRQyzEtxUNjlLMlg2N0kzWUhIRFc3STNGQjNFMkdYUy4u, to var izdarīt līdz 1. februārim. Kursi jauniešiem norisināsies 3. un 4. februārī no plkst. 15 līdz 19 tiešsaistē.


«Pēc kursu apgūšanas jaunietis saņems rokasgrāmatu, kā kursos iegūto informāciju nodot tālāk. Jaunais medijpratības treneris varēs arī piedalīties grantu konkursā ar iespēju iegūt finansējumu savam medijpratības projektam, piemēram, atsevišķu tēmu skaidrošanai videoformātā platformā «Tiktok»,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Kaspars Rūklis.


«IREX» Baltijas medijpratības programma darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kur visās Baltijas valstīs ir sagatavoti 123 jaunie treneri.

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Putina un krievu

mēdītpratēji galvenokārt ir Baltijas valstīs

pirms mēneša, 2021.01.27 15:28

Vietējās ziņas