Jauniešu centru Iecavā atklās ar svētku sarīkojumu 4

Mūzikas un mākslas skolas atjaunotajā ēkā 3. stāvā iekārtoto Iecavas jauniešu centru atklās pirmdien, 28. decembrī, ar novada Gada jaunieša sumināšanas sarīkojumu.

Tas būs pirmais pasākums jauniešu centrā, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane. Sarīkojuma sākums – pulksten 14.

Jau vēstīts, ka Iecavas Gada jaunietis ir jauns goda nosaukums, kuru šogad piešķir pirmo reizi. Novada Gada jaunieti izvēl no pašvaldības paspārnē ik mēnesi nosaukto novada izcilāko jauniešu vidus. Šo uzteikumu izpelnījās jaunieši ar sasniegumiem mācībās, sportā, radošās nodarbēs u. c.

Jauniešu centrs apmeklētājiem būs atvērts 2016. gada janvārī, informē pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Sandra Upelniece: «Centra galvenais uzdevums ir veicināt jauniešu iniciatīvas Iecavas novadā, nodrošinot pilnvērtīgas izaugsmes un pašizpausmes iespējas. Jauniešiem centrā būs iespēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes ārpus formālās izglītības. Viņi varēs kvalitatīvāk pavadīt brīvo laiku, aktīvāk līdzdarboties jaunatnes organizācijās un brīvprātīgajā darbā, iesaistīties projektos.»
Centrā ir semināru un mācību istaba, biroja un atpūtas telpa, virtuve un spēļu istaba ar galda spēlēm. «Lai atbalstītu jauniešu mobilitāti un vēlmi ceļot, centrā varēs nodrošināt arī naktsmītnes,» vēsta S. Upelniece, «jaunatnes organizācijām un iniciatīvu grupām tiks sniegta iespēja centra telpas izmantot sanāksmju un pasākumu organizēšanai.»

Kā ziņots, jauniešu centru bijušajā muižas bibliotēkas un padomju saimniecības kluba ēkā Grāfa laukumā iekārtoja ar Šveices programmas atbalstu. Kopumā projektam iztērēja 141 893,19 eiro, no kopsummas programmas finansējums bija 102 670,16 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 39 223,03 eiro. Kopumā ēkas vēsturiskās daļas rekonstrukcija izmaksāja 483 217,26 eiro. Mēbeles, galda spēles un elektropreces jauniešu centram kopumā izmaksāja 14 217 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, informēja L. Podniece-Jostmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ub

Alise ir tā kurai vajadzēja būt direktorei mūz.skolā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.28 20:30

Vietējās ziņas