Jauniešu deju kolektīvu konkurss «Ziemassvētku kauss» joprojām iecienīts

Tradicionālais jauniešu deju kolektīvu konkurss «Ziemassvētku kauss» šogad notiks jau 21. reizi. Īslīces kultūras namā sestdien, 7. decembrī gaida ierodamies dejotājus no visas Latvijas.

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Feldmane-Zajarska  informēja, ka Īslīcē uz skatuves kāps 20 kolektīvi. Konkursā šogad piedalīsies jauniešu deju kolektīvi no Elejas, Ikšķiles, Jelgavas, Kuldīgas, Ķekavas, Olaines, Priekuļiem, Rīgas, Saldus, Slampes, Skultes un Goda viesis, jeb «Ziemassvētku kauss 2018» uzvarētājs, Iecavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs.

Kā ierasts, konkurss noritēs divās daļās. Deju skatēs jaunieši izpildīs trīs latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas. Viena ir obligātā deja, divas kolektīvi izpilda pēc savas izvēles. Šogad obligātā repertuāra deju dalībnieki var izvēlēties no divām piedāvātajām –  «Duni dejā» (Anitas Pielēnas horeogrāfija, Igetas Gaiķes mūzika) vai «Tautu meita» (Jāņa Ērgļa horeogrāfija, tautas mūzika Artūra Uškāna apdarē), kā arī divas brīvas izvēles latviešu skatuviskās tautas dejas.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija – deju pedagoģe un bērnu un jauniešu deju kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Madlēna Bratkus, horeogrāfs un tautas deju kolektīvu «Ķekaviņa» un «Šeku reku» vadītājs Jānis Kalniņš, kā arī horeogrāfe, Tautas deju ansambļa «Līgo» repetitore, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta «Saule vija zelta rotu» virsvadītāja un Bauskas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne. Savukārt sporta sacensības vadīs un galvenā tiesneša pienākumus uzņemsies Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists un pieredzējis futbola treneris Jānis Rotbergs.

Konkursa otrā daļa norisināsies sporta namā «Mēmele». Te komandas piedalīsies sportiskās aktivitātēs. Skaitot kopā abās daļās iegūtos punktus, noteiks kolektīvu, kurš šogad iegūs «Ziemassvētku kausu».

  Lelde Feldmane-Zajarska atgādina, ka «Ziemassvētku kauss» ir horeogrāfa, deju svētku virsvadītāja un deju pieradinātāja Jāņa Purviņa izveidots pasākums, kas pirmo reizi Bauskas pusē norisinājās 1999.gadā. Neskatoties uz to, ka pats konkurss ir senāks, nekā lielākā daļa tā dalībnieku, tas joprojām ir iecienīts un gaidīts pasākums Latvijas jauniešu deju kopu vidū - jau oktobra beigās visas 20 konkursantu vietas bija aizpildītas un vairākiem kolektīviem šogad dalību pasākumā nācās atteikt, pavēstīja Lelde Feldmane-Zajarska.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas