Jauniešu dienu maratonu sāk Vecsaulē

Desmit vietējo pusaudžu un aptuveni tikpat pasākuma organizatoru no Bauskas ceturtdien, 4. jūnijā, Vecsaules parkā iesaistījās Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) rīkotajā novada Jauniešu dienu maratonā.

Kopā ar BJC aktīvistiem sarīkojuma organizēšanā līdzdarbojās Bauskas novada jauniešu dome. Domes priekšsēdētājs, Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Reinis Ozols, «Bauskas Dzīvei» atzina, ka vietējo interesentu varēja būt vairāk: «Iesaistīt jauniešus aktivitātēs ir problēma. Ja noticis kaut kas interesants, visi pēc tam žēlojas, ka par pasākumu nav zinājuši. Lai gan mēs vēstām par aktivitātēm sociālajos tīklos: draugos, tviterī, feisbukā. Jaunieši tur regulāri «sēž», bet, kāpēc viņi nepamana informāciju, man nav skaidrojuma. Ļoti ceru, ka šīs Jauniešu dienas būs vēl viens veids viņu ieinteresēšanai.»

Vecsaules parkā bija organizētas dažādas izdarības. Bija iespēja izpausties sportiskajās aktivitātēs, apliecināt radošumu un izdomu, kā arī uzzināt par BJC daudzveidīgo piedāvājumu. Sanākušajiem dalīja bukletus par iespējām līdzdarboties pasākumos Latvijā, kā arī aiz tās robežām.

Ģimnāziste Kristiāna Paula Lībiete sanākušos rosināja iesaistīties BJC brīvprātīgo kopā: «Tiekoties un brīvprātīgi veicot dažādus darbiņus, jaunieši var labāk cits citu iepazīt. Te viņi var apgūt iemaņas, kas noteikti noderēs.» Meitene stāstīja par iespēju līdzdarboties simulācijas spēlē «Jaunieši domē». Tās princips līdzīgs Jauniešu saeimai. 

«Šis ir pirmais Jauniešu dienu maratons. 9. jūnijā būsim Codē, pēc tam apmeklēsim citus novada pagastus. Ceru, ka šajā maratonā ko noderīgu uzzinās ne tikai vietējie jaunieši, bet arī mēs – organizatori,» stāsta K. P. Lībiete.

Ieinteresēti aktivitātēs iesaistījās Vecsaules pamatskolas 7. klases skolniece Megija Čakša. Meitene domā, ka afišas par šo pasākumu pagastā izvietotas nedaudz par vēlu. Viņa par to uzzinājusi portālā «draugiem.lv». «Ja grib darīt, informāciju vienmēr var atrast,» pārliecināti apgalvo M. Čakša un piebilst, ka uzrunājusi trīs draudzenes un visas atnākušas uz sarīkojumu. 

«Bauskas Dzīves» uzrunātie vietējie pusaudži atzina, ka par garlaicību vasaras brīvlaikā Vecsaulē nesūdzas. 7. klases skolnieks Armands Pudulis brīvajā laikā daudz sporto. Laukumi, kur spēlēt futbolu vai basketbolu, esot. Līdzīgi spriež viņa klasesbiedrs Reinis Inževatkins, kurš «Bauskas Dzīvei» piebilst, ka interesantus piedzīvojumus gaida arī šajā sarīkojumā.

Par garlaicību nesūdzas arī Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klases skolniece vecsauliete Klēra Kuļikauska. Dienas aizritēs mūzikas skolas nometnē, plānots ceļojums kopā ar ģimeni, jautra un interesanta solās būt Dziesmu svētku nedēļa Rīgā. Viņa cer kādu iedvesmu ikdienas dažādošanai iegūt arī BJC rīkotajā pasākumā.

Jauniešu dienu sarīkojumi Bauskas novada pagastos turpināsies arī jūlijā. Augusta beigās burziņš būs Bauskā. Šo aktivitāšu īstenošanai izmanto projektā «Kā sauc, tā atsaucas!» iegūto finansējumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas