Jauniešu koris «Balsis» Bauskā, Rundālē un Mežotnē sācis koncertsēriju «Lielupes Balsis» 4

27.augustā ar koncertu Bauskas Pilskalna parka estrādē savu 34. sezonu jauniešu koris «Balsis» iesāk ar koncertsērijas «Daugavas Balsis» turpinājumu – «Lielupes Balsis». No 27. līdz 30. augustam «Lielupes Balsis» ietvaros izskanēs 10 koncerti Lielupes abos krastos posmā Bauska–Jelgava, informē Ints Teterovskis, kora «Balsis» mākslinieciskais vadītājs. Savukārt piektdien, 28. augustā, „Balsis” skan Mežotnē – plkst. 12 Mežotnes pilskalnā un plkst. 13 Mežotnes Līgo dārzā

Koris «Balsis» klausītājiem sagatavojis četras dažādas koncertprogrammas, kurās izskanēs latviešu un ārzemju autoru garīgā un laicīgā mūzika, Raimonda Paula un Ineses Zanderes dziesmu cikls “Par Latvijas upēm”, kā arī Dziesmu svētku klasika un koristu solo repertuārs.

««Lielupes Balsis» ir arī ceļojums, kurā vēršam uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam, iepazīstam, atgādinām, popularizējam un galu galā – paši izzinām mūsu zemes vēsturi un smeļamies spēku rītdienai,» teic I. Teterovskis.

27. augustā Bauskas Pilskalna parka estrādē „Balsis” bija kopā ar izcilo dzejnieci Inesi Zanderi, kura īpaši šai reizei bija sagatavojusi savas dzimtas stāstu, kas saistās ar Bauskas pusi, un dažus jaunus dzejoļus. Koncerta izskaņā kopīgā dziesmā ir aicināti pievienoties visi Bauskas novada koru dziedātāji.

Ceturtdien pulksten 16 koncerts pie Bornsmindes muižas ieskandināja Rundāles novada svētkus, kuri norisināsies no 29. augusta līdz 6. septembrim. Bornsmindes muižas kungu māja celta ap 1763. gadu un ir pārbūvēta četras reizes – sākotnēji celta kā vienstāva ēka baroka stilā, 19.gs. sākumā pārbūvēta vēlā klasicisma stilā, iegūstot otro stāvu, taču 19.gs. beigās pārbūvēta tā laika populārajā neogotikas stilā un ieguvusi torni. Pēdējā pārbūve notikusi 1962. gadā, kad ēka ieguva tās pašreizējo izskatu. Kopš tā laika muižas telpās izvietotas Valsts Saulaines lauksaimniecības tehnikuma kopmītnes, vēlāk – tuberkulozes slimnīca, ilgu laiku tā bijusi pamesta, mainoties īpašniekiem. Nu muižai ir jauns īpašnieks un cerība uz nākotni.

Pēc koncerta Bornsmindes muižā ceturtdien vēl tikšanās ar „Balsīm” pulksten 18 topošajā IGO mūzikas un mākslas centrā "Ceplis”. Klausītājiem bija iespēja baudīt kora dziedātāju solo programmu savdabīgā, industriālā vidē upes krastā. Kompleksā ietilpst kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c. Ilgu laiku tas piederēja grāfam Anatolam Līvenam.

Piektdien, 28. augustā, „Balsis” skanēs Mežotnē – plkst. 12 Mežotnes pilskalnā un plkst. 13 Mežotnes Līgo dārzā – būs divdaļīgs koncerts ar pārgājienu pa  Lielupes gājēju tiltiņu. Pilskalnā, kā jau senču svētvietai pienākas, skanēs tautiska programma, bet Līgo dārzā „Balsis” kuplinās Mežotnes vokālais ansamblis “Mēs” un vadītāja Liene Gaile.

Jauniešu koris „Balsis” un Ints Teterovskis izsaka pateicību Bauskas un Rundāles novada pašvaldībām par iesaisti koncertsērijas organizēšanā un īstenošanā. «Lielupes Balsis» var skanēt, arī pateicoties Zemgales plānošanas reģiona, Valsts kultūrkapitāla fonda, akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” finansiālam atbalstam.

Koncerti klausītājiem ir bez maksas.


«Lielupes Balsis» koncerti:

27. augusts – ceturtdiena
12.00 Bauskas Pilskalna parka estrādē kopā ar dzejnieci Inesi Zanderi un Bauskas novada koristiem
16.00 pie Bornsmindes muižas
18.00 IGO topošajā mūzikas un mākslas centrā "Ceplis"
28. augusts – piektdiena
12.00 Mežotnes pilskalnā
13.00 Mežotnes Līgo dārzā (Doktorāta iela 4) kopā ar Mežotnes vokālo ansambli "Mēs"
18.00 Salgales jaunajā baznīcā
29. augusts – sestdiena
12.00 Staļģenes muižas parkā kopā ar jaukto kori "Svīri"
17.00 "Jāņa Čakstes mājā" Aučos
21.00 pie Teteles pamatskolas
30. augusts – svētdiena
18.00 Jelgavas dzelzceļa stacijā

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ināra K.

Paldies korim "Balsis" par skanīgo koncertu Bauskas Pilskalna estrādē!
Paldies I. Zanderei par dzejas lasījumu un stāstījumu par saikni ar Bausku, Īslīci, Rundāli.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.27 15:10

????

Nesen 1 lietuviešu koris inficējās vīrusu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.27 17:01

Sookrats

Paldies arī par ļoti labo koncertu Borsnmindē 27. augustā uz drupu fona un smuko dakterīti Daci, kura apgalvoja, ka nupat īpašumu esot nopirkusi no.... pašvaldības!!?? Gribot kaut ko jauku attīstīt, jo viņai pensijas vecums tuvojoties, un vispār šī vieta esot skaista...

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.29 01:21

Vietējās ziņas