Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešus bezdarbniekus aicina mācīties 3

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) šīgada prioritāte ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem. Iestāde izstrādājusi daudzveidīgu pasākumu klāstu un aicina pieteikties.

Mērķauditorija sadalīta grupās, katrai piedāvājot piemērotākās iespējas. Visas aktivitātes finansiāli atbalsta Eiropas Sociālais fonds.
Profesionālo apmācību, pilnveides programmu un tālākizglītības kursus var izmantot 15 – 24 gadu veci iedzīvotāji. Interesants piedāvājums ir pilngadību sasniegušiem un ļaudīm līdz 29 gadu vecumam.

Jaunieši kopā ar konsultantiem izstrādās biznesa plānu. Ja projekts iegūs labu vērtējumu, autoram tā realizācijai – komercdarbības sākšanai – piešķirs finansiālu atbalstu. Bezdarbnieks jaunietis saņems 3000 eiro un pusgada garumā katru mēnesi minimālo algu.

Baušķenieks Rihards apgūs elektriķa arodu. Sešu mēnešu kursi notiks Rīgā. «Attālums nav šķērslis, atradu dzīvesvietu galvaspilsētā. Pozitīvi, ka ik mēnesi maksās stipendiju. Tā segs uzturēšanās izmaksas. Bez materiālā atbalsta es nevarētu piedalīties mācībās,» teic jaunietis. Viņš esot nesabiedrisks cilvēks, tāpēc izvēlējies profesiju, kur varēšot strādāt patstāvīgi. NVA piedāvājums uzrunājis, jo apmācība notiek mazskaitlīgās grupās.

Šīgada 1. janvārī NVA Bauskas filiālē, kas apkalpo visus mūspuses novadus, bija reģistrējušies 2200 bezdarbnieku, no tiem jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem – 497, informē struktūrvienības vadītāja Igunda Bēmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Bezdarbnieks

Nesaprotu par kāda veida projektiem iet runa ? Un kur iespējams iegūt detalizētāku informāciju ?

pirms 6 gadiem, 2014.02.26 23:27

koko

varbūt tajā pašā nva?

pirms 6 gadiem, 2014.02.27 00:50

lera

Un pēc 30 gadiem esi jau norakstams un nevienam nau derīgs tad maksajiet pensiju un lai cilveki visma dzīvi bauda,un neskrien prom uz ārzemēm.

pirms 6 gadiem, 2014.03.05 15:32

Vietējās ziņas