Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunietis izveido Iecavas bibliotēkai mājaslapu

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkai izveidota interneta mājaslapa, «Bauskas Dzīvi» informēja bibliotekāre Jolanta Ignate.

Līdz šim bibliotēkai nebija savas interneta vietnes, reizumis aktuālā informācija tika ievietota pašvaldības mājaslapā iecava.lv. Tagad tādu izveidojis šovasar bibliotēkā nodarbinātais Iecavas vidusskolas audzēknis Ričards Dūmiņš. Vietnes adrese: iecavasbiblioteka.weebly.com.

Puisis «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka šī ir viņa pirmā patstāvīgi izveidotā mājaslapa, lai arī izpratne par darbu ar datoru internetā bijusi. Bibliotēkā izmantotā sistēma «Trešais tēva dēls» gan nav ļāvusi izmantot programmu, ko Ričards sākumā izvēlējies mājaslapas veidošanai, tomēr labs rezultāts panākts arī ar sistēmas piedāvāto variantu. Ričards mācīsies 9. klasē, datoru un internetu izmanto mācībām un izklaidei.

Bibliotekāre Jolanta Ignate uzslavē jaunieti par centīgo, izsvērto pieeju uzdotajam darbam. Mājaslapas saturs veidots kopīgi, bibliotēkas darbiniecēm izpētot līdzīgas interneta vietnes. Ričards arī rakstījis kartītes ļoti glītā rokrakstā, kārtojis fondu, noformējis izstāžu titullapas, iznēsājis paziņojumus grāmatu nodošanas kavētājiem un piegādājis grāmatas lasītājiem uz mājām. Šis E. Virzas bibliotēkā ir jauns pakalpojums, kam var pieteikties internetā, teic darbiniece.

Jaunietis par nopelnīto plāno iegādāties basketbola botes un piederumus skolai. Viņš labprāt turpinātu strādāt bibliotēkā, tomēr jaunnedēļ Ričardu nomainīs cits skolēns. Puisis plāno sameklēt citu darbu, visticamāk, ka lauksaimniecībā, un izmantot iespēju strādāt bibliotēkā nākamajā vasarā, ja tāda tiks piedāvāta. Nākamajam jaunietim bibliotēkā plānots uzticēt ievadīt datorā dārzkopes Dainas Rudzītes pierakstus par dažādiem Iecavas objektiem un vēsturiskiem notikumiem.

Jau vēstīts, ka Iecavas novadā šovasar darbā dažādās iestādēs ar nepilnu darba laiku, saņemot minimālo atlīdzību no pašvaldības, iesaistīti teju pussimt skolēnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas