Jaunietis Vecsaules pagastā norauj pirkstu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā, laikā no 18. maija līdz 24. maijam, steigušies palīdzēt 118 reizes, 24 gadījumos konstatētas dažādas traumas, informē NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.

Bauskas novada Vecsaules pagastā 20. maijā 19 gadus vecs puisis, šķirojot graudus ar tehniku, traumējis labo roku – stacionēts ar pirksta amputāciju.

Savukārt 21. maijā Rundāles novada Viesturu pagastā četrus gadus vecs bērniņš iedzēris dezinfekcijas šķidrumu, kas bijis ieliets mazā ūdens pudelītē. Mazulis ar mutes ķīmisku apdegumu aizvests uz slimnīcu.

Bauskas slimnīcas uzņemšanas nodaļā 23. maijā vērsies 60 gadus vecs vīrietis, kas ar ripzāģi iezāģējis sev rokā. Cietušais ar zāģētu brūci plaukstā stacionēts.

Lai arī pašlaik laiks mūs vēl nelutina, tomēr, kā vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, laika apstākļi tuvākajās dienās būs lielākoties mēreni – pūtīs lēns vējš, palaikam gaidāms arī lietus, lokāli iespējams pērkona negaiss, tomēr biežāk uzspīdēs saule. Nedēļas beigās Latvijai no dienvidiem pietuvosies ciklons, kas atnesīs siltāku gaisu.

Tādēļ NMPD atgādina, ka, sākoties siltākam laikam un pavisam drīz skolēnu brīvlaikam, vecākiem jāpieskata bērni, jo īpaši pie ūdens, arī lietojot piepūšamos baseinus. Kā liecina statistika, visbiežāk bērni cieš vecāku neuzmanības dēļ. Problēmas rodas arī tad, ja nevienojas, kurš konkrēti pieskatīs bērnus, tādējādi cerot, ka kāds jau to dara, tomēr svarīgi sarunāt, kurš to uzņemas. Ja atvases dodas pie vecvecākiem, būtiski pārrunāt ar viņiem drošas vides jautājumus.

I. Indriksone uzsver, ka bērniem nav jāpieskata jaunāki bērni, par to atbildīgi vecāki, kuru pienākums ir gādāt par savu atvašu drošību. Līdz nelaimei nereti ir tikai viena sekunde.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas