Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsargi apgūst pirmo palīdzību 2

Šonedēļ 508. Bauskas jaunsargu vienībā notiek apmācības pirmās palīdzības sniegšanā, bet pagājušajā nedēļā jaunsargi sevi pierādīja Bauskas rīkotajās sacensībās šaušanā ar pneimatisko ieroci, tā «Bauskas Dzīvei» pavēstīja vienības komandieris Zigurds Kalējs. 12 gadus vecie puiši, kas ir visjaunākie jaunsargi Bauskas vienībā, pirmdien bijušās Bauskas Kristīgās pamatskolas telpās bija ieradušies uz pirmās palīdzības sniegšanas kursiem. Viens pēc otra, stājoties rindā, atrādīja nupat mācību video redzētos pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipus. Jaunsargu vadītājs Z. Kalējs stāsta, ka vienmēr pirms praktiskajām nodarbībām jauniešus iepazīstina ar teoriju. Teorētisko zināšanu apgūšana izskaidro jaunsargu darbības un precīzās atbildes uz vadītāja kontroljautājumiem, kas skan kā no grāmatas. Kamēr viens jaunsargs atrāda nupat apgūtās zināšanas, tikmēr pārējie jaunsargi, izrādot komandas garu, ik pa laikam čukst priekšā, ko darīt tālāk. Arī komandieris mudina jaunsargus: «Skatāmies, ko dara nepareizi, un labojam.» Tādējādi noderīgā informācija tiek apgūta kopīgiem spēkiem. «Anniņš», kā to dēvē jaunsargu vadītājs, ir no 505. Skaistkalnes jaunsargu vienības, bet uz nedēļu tas atrodas Bauskā, lai šejienes jauniešiem iemācītu pirmās palīdzības pamatus. Jaunsargs Kaspars Kalējs apgalvo, ka «elpināt «Anniņu» nav grūti, jo to darīt iemācījos jau pagājušajā gadā.» Kad tēta, kas ir arī vienības komandieris, mudināts Kaspars iesaistījās jaunsargos, viņam 11 gadu vecumā nācās pirmo reizi apgūt pirmo palīdzību. Pagājušajā nedēļā jaunsargu nodarbībās norisinājās šaušanas sacensības. Kopā sacensībās piedalījās 35 jaunieši, starp tiem arī meitenes. Pirmo vietu ieguva 14 gadus vecais Viktors Gorodko, kurš ieguva 74 punktus no 90 iespējamajiem. Otro vietu ieguva 18 gadus vecais Toms Gausiņš, kurš ieguva 61 punktu un trešo vietu izcīnīja 12 gadus vecais Ričards Rapševičs ar 55 punktiem.   Šaušanā piedalījās arī meitenes un, sacenšoties kopā ar zēniem, Zanei Bēricai izdevās izcīnīt astoto vietu, iegūstot 44 punktus. No meitenēm Zanei izdevās sasniegt visaugstākos rezultātus.  Vairāk par šo tēmu lasiet trešdienas, 20. februāra, laikrakstā «Bauskas Dzīve».  

Pievieno komentāru

Komentāri 2

AntiKarš

Ir pretenzijas pret mazajiem jaunsargiem un viņu vadoni,kuri pēc savām mācībām piemēslo Beku mežu un aiz sevis nenovāc savu nometni. Fui,fui!!!

pirms 7 gadiem, 2013.02.19 17:24

Vietējās ziņas