Jaunsargi nakts pārgājienā pārvar desmit kilometrus

Lietus, vējš un desmit kilometri tumsā – tāds ir pārbaudījums, kas Bauskas jaunsargiem jāiztur šīs nedēļas nogalē. Sešpadsmit jauniešu, galvenokārt 9. klases audzēkņi, piektdienas, 23. oktobra, vakarā no Bauskas devās divu dienu pārgājienā. Tie bija vidējā posma jaunsargi no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Īslīces vidusskolas, kā arī Codes un Mežotnes pamatskolām.

Bauskas 508. jaunsargu vienības komandieris Zigurds Kalējs portālam pastāstīja, ka desmit kilometrus garajā distancē jauniešus gaida 13 dažādi pārbaudījumi. Sarežģītākais no tiem varētu būt orientēšanās tumsā. Distanci paredzēts paveikt sešās stundās. Tad kādā mežā Rundāles novadā jauniešiem jāizbūvē naktsmītne, jāatpūšas, lai nākamajā dienā iesaistītos peintbola spēlē. Pēc tās pusaudži varēs atgriezties mājās.

Raivo Mediņš, Īslīces vidusskolas 9. klases audzēknis, pirms pārgājiena atklāja, ka no grūtībām nebaidās: «Tā es norūdu sevi, iemācos rīkoties prātīgi un loģiski. Protams, šis pārgājiens būs arī kā jautrs piedzīvojums.»

Ģimnāzijas 9. klases skolniece Arta Piebalga jaunsardzē iesaitījusies tikai šajā mācību gadā. Pēc vairākām teorētiskajām nodarbībām šis pusaudzei būs pirmais nopietnais pārbaudījums. «Bauskas Dzīvei» viņa atklāj, ka ir nedaudz uztraukusies, taču bailes neesot. Līdzās būs instruktors, palīdzēs arī biedri. R. Mediņš slāpē Artas uztraukumu, apgalvodams, ka šādos pārgājienos, kuros viņš piedalās ne pirmo reizi, visi ir draudzīgi un izpalīdzīgi. Ja būs nepieciešams, puiši vienmēr meitenēm izlīdzēs.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas