Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsargi nometnē pārbauda iegūtās zināšanas 3

Ogres novadā, Plaužu ezera krastā, šonedēļ uzturas 300 jaunsargu. Viņu vidū arī pusaudži no Bauskas un Vecumnieku novada.
Par nometnes pirmajām dienām portālam ziņo Bauskas 508. jaunsargu vienības reportiere Estere Norkute.

Kā ierasts, diena jaunsargu nometnē sākās ar rītarosmi. Jauniešiem vajadzēja noskriet apmēram kilometru garu distanci. Pēc rītarosmes un brokastīm jaunsargi devās ikdienas gaitās.

Pirmajā dienā pusaudži piedalījās dažādās komandu saliedēšanas spēlēs. Tur viņu darbošanos vērtēja jaunsargu instruktori un viņu palīgi. Daudzi no uzdevumiem bija grūti, bija nepieciešams rīkoties taktiski pareizi. Vakarā jaunieši apliecināja savus spēkus forsētā pārgājienā. Te vajadzēja skriet, nest pudeles, palīdzēt komandas biedriem, tādējādi saliedējot savu nodaļu.

Dažādo sacensību vidū nometnes pirmajās dienās aizraujošākās bija šaušanas disciplīnas. Bija jāspēlē peintbols, jāšauj ar pneimatiskajiem un gaisa ieročiem. Meklējot noteiktus kontrolpunktus, jaunsargiem vajadzēja ļoti saņemties. Šī sacensība lieliski saliedēja komandu. Interesanta bija arī laivu regate, kur jaunsargiem bija jāmeklē dažādi kontrolpunkti, zinot tikai azimutu. 

Lai pārvarētu šķēršļus, nācās to darīt, izmantojot virves. Tas lieliski attīstīja līdzsvara izjūtu. Orientēšanās uzdevumus pildot, nācās pārvarēt apmēram 16 kilometrus garu distanci. Tās noslēgumā jaunsargus gaidīja kāds īpašs pārbaudījums. Tas bija patruļgājiens pa purvu, kurā netrūka arī dažādu avotiņu. Ūdens tajos bija ļoti auksts, tādējādi šis pārgājiens izvērtās nogurdinošs un slapjš.

Tomēr enerģijas visiem vēl pietika. Vakarā tika nokomplektētas komandas un pusaudži devās spēlēt tautas bumbu, citi piedalījās virves vilkšanas sacensībās. Te valdīja fantastiskas emocijas. Jaunieši viens otru no sirds atbalstīja un ar nepacietību gaidīja rezultātus un finālu, kas noskaidrotu spēcīgākos.

Dodoties naktsmierā, dažus dienas pārbaudījumi vēl nebija pilnībā nogurdinājuši. Sākoties trokšņošanai, vaininiekiem nācās skriet krosu un iet pīļu gājienā. Arī šādas izdarības raksturo jaunsargu nometni, kas Plaužu ezera krastā ilgs līdz 6. jūnijam.

«Bauskas Dzīve» jau ziņoja, ka nometnē Ogres novadā piedalās 20 jaunsargi no Bauskas, kā arī no Mežotnes un Ceraukstes pagasta. Uz Ogres  novadu devās arī 20 jaunsargu no 505. Skaistkalnes vienības. Tie ir pusaudži vecumā no 13 līdz 15 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

;)

Nometne bija vienkārši ideāla, bet arī grūti.

pirms 6 gadiem, 2014.06.18 23:24

Vietējās ziņas