Jaunsargi norūdās diennakts pārgājienā 2

Bauskas jaunsargi veikuši kārtējo diennakts pārgājienu. Uzticētos uzdevumus viņi pildīja Ceraukstes pagasta Beku mežā.
Pagājušās nedēļas nogalē, 13. un 14. februārī, mācību pārgājienā piedalījās 15 Bauskas 508. jaunsargu vienības dalībnieki. Tie bija galvenokārt 8., 9. klašu audzēkņi, arī daži vidusskolēni.

Vienības komandieris Zigurds Kalējs informē, ka jaunsargi izveidoja divas komandas, kuras vadīja pieredzējušākie dalībnieki. Vienai no tām mācību uzdevuma vecākais bija Eduards Kirčenko, otru komandu vadīja Dainis Milliņš. Pirms došanās 25 kilometrus garajā šķēršļu pārgājienā jaunieši veica vairākus sagatavošanās darbus.

Katra vienība izdomāja devīzi, formulēja mācību pārgājiena mērķus. E. Kirčenko komandai tie bija šādi: izpildīt visus uzdevumus, uzvarēt un atrast savu «Valentīnu». Otra komanda par būtiskāko nosauca būt stiprākiem un nepadoties nekādām grūtībām. Pēc tam pusaudži sāka gatavošanos nakts orientēšanās sacensībām. Katrā no paredzētajiem kontrolpunktiem jaunsargiem vajadzēja izpildīt dažādus uzdevumus. Piemēram, uz laiku izjaukt un salikt triecienšauteni, veikt šaušanas vingrinājumus ar peintbola ieroci.

Pēc nakts maltītes ieturēšanas skolēni pildīja uzdevumus medicīnā: uzlika pārsēju, evakuēja cietušo. Tumsas aizsegā sevišķas grūtības sagādāja apmēram 20 metru gara «mīnu lauka» pārvarēšana. Turklāt bija disciplīnas, kurās jaunsargiem vajadzēja tikt galā bez pieredzējušo kapteiņu palīdzības. Vairākos uzdevumus bija ne tik daudz svarīgs spēks un izturība kā attapība, spēja pieņemt pareizāko taktisko lēmumu. Jau uz rīta pusi daudzus priecēja pirmspēdējā kontrolpunktā formulētais uzdevums: «Atgriezties bāzes vietā!»

«Nogurums pēc šādas pārbaudījumiem smagas nakts bija kā nekad. Tomēr visi 15 jaunsargi pārbaudījumus veica godam, apliecinot gan komandu saliedētību, gan spēku, izturību, veiklību un izdomu. Ar minimālu pārsvaru labākā izrādījās D. Milliņa vadītā vienība,» nakts pasākumu vērtē vienības instruktors Z. Kalējs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Uzvarētāji ir visi - katrs guva jaunu pieredzi. Priecājos par jauniešiem.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 07:10

Vietējās ziņas