Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsargi norūdās vasaras nometnē 2

Fiziski smagi uzdevumi, loģikas spēles, komandu darbs – to visu pusaudži apgūst trīs dienu jaunsargu vasaras nometnē Bauskas novada Ceraukstes pagasta «Lejeniekos».

«Bauskas Dzīve» pie jauniešiem ieradās ceturtdien, 3. jūlijā, nometnes otrajā dienā. Skolēni bija sadalīti vairākās komandās un veica dažādus vingrinājumus. Tajos viņiem vajadzēja ne tikai rādīt fizisko spēku un izturību, bet arī apliecināt izdomu, veiklību, attapību un biedriskumu.

Megija Biezā, Bauskas sākumskolas 5. klases audzēkne, Jaunsardzē iesaistījusies nesen un pirmo reizi nokļuvusi šādā nometnē. Ar klasesbiedri Luīzi Straumani viņas strādājušas ar pumpi, no upes sūknējot ūdeni. «Ļoti labi, ka te ir fiziskās aktivitātes. Man patīk pārvarēt grūtības. Šāda nometne piemērota gan zēniem, gan meitenēm,» pārliecināta L. Straumane.

Mežotnes pamatskolas 5. klases audzēknis Kristers Mauriņš tikko izturējis vairāku minūšu smagu pārbaudījumu: «Bija traki, nedaudz vēl sāp sāni, taču es no grūtībām nebaidos. Tikai tā var norūdīties.» Viņa skolasbiedrs Ralfs Rublis atklāj, ka interesantākā ir iespēja iepazīt ieročus, darboties ar tiem.

Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas 10. klases audzēkne Inta Skadorba pirms došanās uz nometni nedaudz šaubījās, vai te būs interesanti. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» jauniete atzīst, ka izvēli pavadīt trīs dienas «Lejeniekos» nenožēlo. Intai paticis uzdevums ar laivu, pārsteidzoši bijuši ugunsdzēsēju tehnikas paraugdemonstrējumi.

Kopā ar pusaudžiem strādāja zemessargi, jaunieši, kas paši vēl pirms neilga laika bija līdzīgu nometņu dalībnieki. Iecavnieks Elvijs Ernests vēl nesen bija jaunsargs, taču tagad viņš ir Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona sapieris. Jaunsardzes nodarbībās viņš esot apjautis, ka interesē militārā joma, tādēļ izvēlējies dienestu inženiertehniskajā bataljonā. Uz «Lejeniekiem» Elvijs atbraucis, lai pusaudžiem demonstrētu sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizēšanas iespējas. «Domāju, ka būs interesanti. Esam parūpējušies arī par kādu skaļu, bet nekaitīgu būkšķi,» stāsta E. Ernests.

Zemessargs Gatis Bērics vada jaunsargu vienību Mežotnes pamatskolā. «Bauskas Dzīvei» viņš atzīst, ka nometnē skolēniem ir lieliska iespēja pārbaudīt sevi, izkopt prasmes komandu darbā.

Jaunsargu nometni «Lejeniekos» vada 508. Bauskas jaunsargu vienības vadītājs Zigurs Kalējs un 505. Skaistkalnes jaunsargu vienības vadītājs Gunārs Puziņš. «Te pusaudžiem ir iespēja iepazīt jomas, par kurām citādāk viņi varbūt nemaz neuzzinātu, piemēram, ugunsdzēsēju un sapieru darbs. Programma veidota tā, lai līdzās fiziskām aktivitātēm būtu dažādas izziņas spēles. Uzskatu, ka uzturēšanās šajā nometnē ir lieliska iespēja pāris dienu veltīt citādākām aktivitātēm,» skaidro G. Puziņš. Viņš arī piebilst, ka «Lejeniekos» ieradušies skolēni teju no visiem Vecumnieku novada pagastiem. Viņiem tā ir iespēja iepazīt līdzaudžus.

Z. Kalējs uzskata, ka nometne ir nozīmīga arī vienību vadītājiem: «Mēs praksē pārbaudām tās lietas, ko mācību gadā esam teorētiski apguvuši. Šādos apstākļos daudz kas kļūst labāk saprotams, rodas idejas jaunām darba metodēm.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

Ja nav formastērpa tad tas nav jaunsargs bet parasts puišelis!

pirms 6 gadiem, 2014.07.05 20:10

koments

Malači, malači, malači. Fantastiski, ka ir tādas nometnes un tādi bērni. Žēl, ka mūsu valstij trūkst naudas, lai bērni varētu vairāk pavadīt laiku šādās nometnēs. Bet vienalga - brīnumjauki!!!!!!!!!! PALDIES!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.06 15:58

Vietējās ziņas