Jaunsaulē bērni piedalās diennakts nometnē 1

Visu nedēļu Jaunsaules pamatskolā maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu 20 bērni radoši darbosies sportiskās un praktiskās aktivitātēs nometnē «Esi radošs, zinošs, sportisks».

Šī ir jau sestā šāda veida nometne, ko rīko Bauskas novada dome un sociālais dienests. No 15. līdz 19. jūnijam skolā un pagalmā rosās deviņus un desmit gadus veci 20 bērni. Tikpat daudz 11 un 12 gadus vecu pusaudžu būs nodarbināti diennakts nometnē «Jautrā vasariņa», kas Jaunsaules skolā sāksies 29. jūnijā.

Visu nedēļu bērni strādā radošajās darbnīcās – apglezno stiklu un audumu, no olu bretēm gatavo krāšņus ziedus, veido rotaslietas un citus izstrādājumus no pogām un knaģiem. Ir arī sportiskas aktivitātes – bērni katru rītu sāk ar vingrošanu, dodas rotaļās un iesaistās  netradicionālās sporta spēlēs.

«Bauskas Dzīve» nometnē viesojās tās pirmajā dienā. Sākumā dalībniekus iepazīstināja ar iekšējās kārtības un drošības noteikumiem. Nodarbībā  «Par drošu vasaru» nepilngadīgo lietu inspektores Ilvas Bukas vadībā bērni iesaistījās pārrunās, kādi drošības pasākumi jāievēro ūdens tuvumā un uz ceļa. Pēc tam visi vienojās sadraudzības spēlēs, iepazina skolu un teritoriju. Vakarā tapa nometnes karogs – koks, kura lapām pilnie zari simbolizē katra bērna mammu, tēti, brāļus un māsas. Kuplākais zars bija diviem dalībniekiem no Brunavas un Īslīces pagasta, jo katrs dzīvo desmit bērnu ģimenē. Vakarā pie ugunskura tika ceptas desiņas, bērni dziedāja un devās rotaļās.

Nometnes vadītāja Dina Romanovska uzskata, ka šī ir lieliska iespēja lietderīgi, radoši un interesanti pavadīt laiku: «Visas aktivitātes veidotas tā, lai dalībnieki domātu, komunicētu un sadarbotos ar līdzaudžiem, radoši izpaustos un mācītos plānot laiku. Ikdienā daudziem šādas iespējas nav.» Ar bērniem strādā arī Vecsaules un Jaunsaules pagasta sociālā pedagoģe Skaidrīte Balode un Bauskas sākumskolas pedagoģe Baiba Irbinska. «Nedēļa Jaunsaulē bērniem sniedz iespēju  paveikt ko īpašu. Vēlamies, lai nometnē pavadītais laiks viņiem paliek atmiņā kā  jaukākais un lietderīgākais,» stāsta S. Balode.

Ne tikai pedagogi, arī brīvprātīgie ir gatavi iesaistīties nometnes aktivitātēs un darbā ar bērniem. Linda Demitere, kas mācās par sociālo darbinieci, ir brīvprātīgā pedagoģe. «Šī man ir lieliska iespēja būt kopā ar bērniem, radoši darboties, labāk viņus saprast un sniegt padomu,» pārdomās dalās Linda.

Jurim Petrovam no Griķu pamatskolas šī ir pirmā nometne, un viņam tā ļoti patīk,  satraukumu rada vienīgi palikšana pa nakti svešā vietā: «Esmu ieguvis jaunus draugus. Man ļoti patīk sportiskās aktivitātes, ar nepacietību gaidu iespēju strādāt radošajās darbnīcās. Mazliet baidos palikt pa nakti, bet blakus būs citi bērni un skolotājas, tad jau visam jābūt labi,» nopietnā balsī teic Juris.

Arī Keitai Pavārei no desmit bērnu ģimenes šī ir pirmā nometne. «Visi draudzīgi, skolotājas ir ļoti mīļas. Man šeit patīk. Iepriekš šajā nometnē bija mans brālis un māsa, kas atkal gribēja te atgriezties,» stāsta Keita.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas