Jaunsaules amatierteātris nodod skatītāju vērtējumam pirmizrādi, uzņem pulkā jaunus aktierus 1

Starp rudzu ziedēšanu un rudzu pļauju Jaunsaules amatierteātris «Laucis» ir iestudējis izrādi «Īstā līgaviņa», ko 14.augustā  izrādīja skatītājiem. Veco skolas ozolu paēnā kuplā skaitā jaunsaulieši bija omulīgi kopā sanākuši noskatīties pirmizrādi. Savu skatītāju pulks vienmēr liek aktieriem spēlēt no sirds.

Par pamatu lugai ņemts  R. Blaumaņa tāda paša nosaukuma stāsts. Kā jau ikvienai amatierkopai, arī mums, šis pavasaris bija grūts, jo darbu nācās pārtraukt koronavīrusa dēļ.  Līdz ar to tekstu un aktierspēli pašdarbnieki iemācījās veikt attālināti «Zoom» platformā, taču neviena attālinātā apmācība neatsver emocijas, ko radām, izspēlējot situācijas klātienē.
  
Priecājos un lepojos, ka amatierteātra «Laucis» kolektīvs ir papildinājies ar pieciem jauniem aktieriem: Madaru Sauso, Niklāvu Strazdiņu, Rūdi Barkauski, Juri Kondrātu un Jēkabu Nākumu. Jauno aktieru veikums ir apsveicams, jo viņi ir galveno lomu atveidotāji.

«Pirmo reizi kāpjot uz skatuves, sajutos nervoza. Dejojot kolektīvā «Jandāls», satraukums pirms koncerta ir mazliet citāds. Man šķiet, ka mums sanāca labi. Šī pieredze būs ļoti noderīga,» izsakās Madara. Savukārt Niklāvs piebilst: «Līdz šim šis bija lielākais uztraukums pirms uzstāšanās. Taču izrādes laikā es sajutu lielu gandarījumu, jo viss ieguldītais darbs bija atmaksājies. Cilvēku smaidi, aplausi, labi vārdi. Es nenožēloju, ka sāku piedalīties amamtierteātrī, jo meklēju kaut ko jaunu ... un nu es to ieguvu.»

Turpmākais darbs ir pilnveidot spēlētprasmi, uzstājoties arī citviet Bauskas  novadā, kā arī kaimiņu novados. Uzaicinājumi jau saņemti – 29.augustā šo iestudējumu izrādīsim Mežotnē.

Pirmizrādes pasākumā mūs atbalstīja Jaunsaules līnijdejotājas, paldies viņām par atbalstu!
        

Pievieno komentāru

Komentāri 1

paldies!

Cepuri nost vadītājas I.Cepures un pašdarbnieku priekšā! Radošas veiksmes arī turpmāk!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.20 14:19

Vietējās ziņas