Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsaulieši Bauskas novada domes deputātiem atklāj vietējās problēmas 9

Vecsaules pagasta Jaunsaules bibliotēkā teju divdesmit iedzīvotāju piektdienas, 4. aprīļa, pēcpusdienā bija sapulcējušies, lai tiktos ar Bauskas novada domes deputātiem Initu Nagņibedu, Mārtiņu Ružu un Arnoldu Jātnieku.

Sanākušie steidza stāstīt savas lielākās bēdas par putekļaino un tikai pāris mēnešus gadā labi izbraucamo ceļu. Ja asfaltētu 20 kilometrus garo posmu, Jaunsaulē sāktos cita dzīve. Labs ceļš te nepieciešams arī tiem, kuri regulāri dodas strādāt uz Bausku. Braucot pa bedraino ceļu, tiek lauzti skolēnu autobusi. Gleznainie Mēmeles līči sajūsmina dabas tūristus, taču reti kurš vēlas bojāt transporta līdzekli, lai te nokļūtu. Uz Jaunsauli nav piedabūjami braukt lielie tūristu autobusi. Savu neapmierinātību ar grantsceļa stāvokli jaunsaulieši pauduši novada domei arī vairāku desmitu iedzīvotāju parakstītajā vēstulē.

Deputāts A. Jātnieks skaidroja, ka pašvaldībai nav tiesību remontēt valsts ceļu. Tādēļ viņš aicināja iedzīvotājus regulāri rakstīt vēstules Satiksmes ministrijai. «Nav noslēpums, ka lielākas cerības panākt uzlabojumus ir tiem, kuri par sevi nemitīgi un skaļi atgādina,» padomu deva deputāts.

«Ja nevar atrast naudu visam ceļam, vismaz posmu cauri Jaunsaulei vajag asfaltēt. Mēs vairs neesam ar mieru dzīvot mūžīgajos putekļos,» sanākušo viedokli kategoriski pauda Vitauts Pavlovičs. Viņš vēl piebilda, ka šurp kādreiz būtu jāatbrauc policistiem. Ceļa zīmi, kas paredz cauri Jaunsaulei braukt ne ātrāk par 50 kilometriem stundā, ievēro retais. Īpaši grēko kravas automobiļu vadītāji.

Vēl viens ciema iedzīvotāju rūpju objekts ir vietējais klubs. Ēka, kas savulaik pulcēja ļaudis no tuvākas un tālākas apkaimes jautros atpūtas vakaros, tagad izskatās nožēlojama. Kritiskā stāvoklī ir kluba jumts, remonts nepieciešams iekštelpām. Ēkā nav apkures, tādēļ telpas kultūras pasākumiem var izmantot vien no pavasara līdz rudenim.

Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga skaidroja, ka sagatavots tehniskās apsekošanas atzinums, kurā norādīti steidzamāk veicamie darbi, lai klubs pilnībā neaizietu postā. Tā ir jumta maiņa un iekšsienu apdare. Viņa izteica vēlmi šo klubu atjaunot tā, lai tas būtu piemērotāks jauniešu aktivitātēm. Apskatot kluba telpas, deputāti atturējās no konkrētiem solījumiem, vien atzina, ka nepieļaus šīs ēkas nodošanu privatizācijai.

Tautas kalpi atzinīgus vārdus veltīja jaunsauliešu daudzajām kultūras aktivitātēm. Uzmanīgi viņi uzklausīja Vecsaules pagasta kultūras pasākumu organizētājas Rasmas Maldutes iebildumus pret pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas (SKN) darbu. R. Maldute minēja piemērus, kad SKN vadītājs viņai nekorektā formā pārmetis par uzdrīkstēšanos traucēt.

Arī deputāts Mārtiņš Ruža par nepieņemamu atzina nodaļas vadītāja apgalvojumu, ka SKN darbinieku pienākums ir strādāt tikai Bauskā un viņiem nav jābraukā pa visu novadu: «Esmu nodevis iesniegumu domes vadībai izvērtēt šīs nodaļas vadītāja atbilstību amatam. Ceru sagaidīt rūpīgu viņa darba izvērtējumu.»

Sanākušie ieteica rast līdzekļus sporta zāles grīdas remontam Jaunsaules skolā. Izskanēja iebildumi pret iepirkumu sistēmu, kas dažkārt ir absurda un ekonomiski neefektīva. Tika runāts par dzeramā ūdens slikto kvalitāti Jaunsaulē.

«Lai arī sanāksmē dzirdējām daudz iebildumu un aizrādījumu, šī bija viena no nedaudzajām reizēm, kad telpā valdīja labvēlīga gaisotne. Es jutu, ka jaunsaulieši lepojas ar savu ciemu un ir gatavi aktīvi darboties. Tas priecē,» atzina deputāte Inita Nagņibeda.

Deputātu grupa, kurai dažkārt pievienojas Rudīte Čakāne un Daira Jātniece, jau devīto reizi tikās ar vēlētājiem dažādos Bauskas novada pagastos. Uzteicot viņu aktivitāti, jaunsaulieši interesējās, vai viņiem ir cerības savā nomalē sagaidīt arī citus tautas kalpus.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

besī...

jau kuro reizi Jātnieks iesaka griezties ministrijās ar vēstulēm, tad man rodas jautājums, KO TU TUR BAUSKĀ SĒDI, VAI TU NEESI TAUTAS IEVĒTS KALPS, VAI TEV NAV JĀAIZSTĀV MŪSU INTERESES, VAI TU PA PAGASTIEM BRAUKĀ TIKAI ĶEKSĪŠA PĒC ???

pirms 6 gadiem, 2014.04.06 20:30

pēcis

Aktīvā Initiņ, darbojies nu. Tu jau arī nāc no laukiem, zini kā ar to kultūru ir.

pirms 6 gadiem, 2014.04.06 21:54

labi

Inita ir ļoti atsaucīga, inteliģenta un prot ieklausīties. Lai viņai izdodas šī labā iecere tikties ar vietējiem iedzīvotājiem nevis kā dažiem labiem "bļauriem".

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 14:30

nekaada labuma

Prot ieklausiities un tikties ar iedziivotaajiem...................???

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 17:16

ts

Nesaprotami kāpēc tiek tērēts benzīns. Pagastiem ir pārvaldnieki. Tie taču redz problēmas. Svarīgs laikam ir ķeksītis.

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 17:27

Kuras

Kā nu kurš vai kura. Brunavas pārvaldnieces maršruts Bauska- Ērgļi; Ērgļi- Bauska. Un uzmanīt dažu labu palīg.......ku.

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 20:25

ts

Nesaprotami kāpēc tiek tērēts benzīns. Pagastiem ir pārvaldnieki. Tie taču redz problēmas. Svarīgs laikam ir ķeksītis.

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 17:28

!!!

Vecsaulē vajag citu pārvaldnieku, tad varbūt redzēs

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 19:06

Vietējās ziņas