Jaunu segumu ieguvušas divas ielas Vecumnieku novadā 7

Lai uzlabotu brauktuvju kvalitāti Vecumnieku novadā, divām ielām veikta divkārtu virsmas apstrāde.

Jaunu segumu 24. jūlijā ieguva Slimnīcas iela Skaistkalnē, bet 25. jūlijā pabeigti darbi Pludmales ielā Vecumniekos. Skaistkalnē Slimnīcas ielas virskārta četru metru platumā apstrādāta 225 metru garā posmā, bet Vecumniekos Pludmales ielas segums uzlabots 640 metru garumā, nerēķinot 290 metrus, ko iedzīvotāji sakārtoja par saviem personiskajiem līdzekļiem.

Veidojot šī gada pašvaldības budžetu, tajā ieplānoti līdzekļi divu ielu dubultai virsmas apstrādei. Izsludinātajā publiskajā iepirkumā piedalījās trīs būvuzņēmumi, viens pretendents neatbilda nolikumam. Saimnieciski izdevīgākais piedāvājums bija ceļu būves un remonta uzņēmumam SIA «Strabag», kas divkārtu virsmas apstrādi Slimnīcas ielā Skaistkalnē un Pludmales ielā Vecumniekos apņēmās veikt par 32 512,36 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Pildot līgumā noteiktās saistības, veikta esošā seguma izlīdzinošā frēzēšana un profilēšana, kā arī virsmas papildināšana ar nesaistītu dolomīta minerālmateriālu. Pēc tam klātne noblietēta. Divkārtu virsmas apstrādē izmantotas 8/11 frakcijas granīta šķembas un bitumena emulsija.

Pielietotās tehnoloģijas izmantošana nav laikietilpīgs process; ja brauktuve ir atbilstīgi sagatavota, darbs rit raiti. Piemēram, Pludmales ielā, kā novēroja «Bauskas Dzīve», vīri un tehnika ieplānoto paveica četrās piecās stundās.

«Izlīdzinošo kārtu veido apmēram 5 cm biezs šķembu maisījums, bet dubultā klātais granīta šķembu slānis, ko sasaista bitumena emulsija, ir apmēram 2,5 cm,» skaidro Andris Gūtmanis, SIA «Strabag» pārstāvis. «Šādas tehnoloģijas pielietošana ir optimālākais risinājums, lai par pieņemamu cenu iegūtu ātru rezultātu un labu kvalitāti.»

Lai pakalpojumu nesadārdzinātu, pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Jaunolis» abas ielas būvdarbiem jau iepriekš sagatavoja, atvedot un izlīdzinot šķembas, lai virskārta līdz būvdarbu sākšanai «nosēstos un piebraukātos». «Ielu atsevišķos posmos šķembas uzbērtas pat pirms vairākiem mēnešiem, lai klājums būtu pamatīgāks, taču intensīvāk strādāts jūnija beigās un jūlija sākumā,» teic Guntars Veismanis, pašvaldības izpilddirektores vietnieks.

Nepatīkamu pārsteigumu nācies piedzīvot 22. jūlijā, kad «Strabag» vīri Pludmales ielu sagatavojuši virsmas apstrādei. Stāsta G. Veismanis: «Darbu gaitu paildzināja atklājums, ka ielas vienā posmā pamatu veido iespaidīgs māla slānis. Veicot virsmas apstrādi ar vibro veltni, segums «sāka peldēt». Mālu nācās izrakt. Labi, ka tas tika atklāts pirms brauktuves divkārtu virsmas apstrādes.» Ingars Štelfs, SIA «Jaunolis» valdes loceklis, informē, ka izraktajā ielas posmā izlietoti ap 65 m3 materiāla – 48 m3 grants un 16 m3 šķembu, ar ko uzņēmums nebija rēķinājies.

Dienā, kad norisinājās būvdarbi Pludmales ielā, procesam ieinteresēti sekoja līdzi apkaimes privātmāju iedzīvotāji. Pašvaldības budžetā bija paredzēts finansējums brauktuves virsmas apstrādei līdz pagriezienam – vietai, kur beidzas atpūtas zona pie Vecā ezera un satiksme vairs nav tik intensīva. Lai komfortablāka būtu braukšana un ielas virskārta neputētu arī privātmāju apbūves rajonā, septiņu īpašumu saimnieki vienojās ērtības nodrošināt par saviem līdzekļiem. «Tā arī uzrakstiet, ka 290 metru garš posms ir sakārtots pēc Pludmales ielas iedzīvotāju – vairāku ģimeņu – iniciatīvas. Uzzinājām par plānotajiem darbiem, apspriedāmies, «pieslēdzāmies» procesam un nepieciešamos darbus visi kopā apmaksājām,» teju vienā balsī «Bauskas Dzīvei» sacīja draudzīgie un izdarīgie kaimiņi.

SIA «Strabag» vīri teic, ka bitumena-šķembu divkārtu seguma klāšana aizvien biežāk tiek izmantota ielu virskārtas apstrādē. Šī metode novērš grants autoceļu putēšanu, brauktuve iegūst līdzenu klātni un tā ir vieglāk uzturama. Gints Priede, SIA «Strabag» brigadieris, lēš, ka jaunais segums, saudzīgi to izmantojot, godam kalpos vismaz piecus gadus.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

No Skaistkalnes

Lai Veismanis beidz fleitēt, nekāds Jaunolis Skaistkalnē Slimnīcas ielu nesagatavoja, arī Strabags pamatnes sagatavošanu veica nepilnīgi, atstājot pamatnē atsevišķās vietās uzgreiderēto - nolietoto segumu bez šķembām, līdz ar to dubultās virsmas segums sanāca ar ieplakām - viļņveidīgs,nekvalitatīvs. Vēl jo vairāk, nauda pamatnes sagatavošanai domes budžetā tika paredzēta.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.29 19:48

stelpiete

Ingar, sataisi mums to estrādes jumtu ko solīji, viņš joprojām tek ......

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.30 08:01

stelpiete

Ingar, tad šodien 18.00 gaidu estrādē

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.30 09:54

Jaunums

Kuru ielu nākamgad Vecumniekos šadi apstrādās?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.30 09:02

RE

Līvānu ielu !

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.30 14:46

?

Komentētājam RE palika drusku vieglāk? Žulti nolaidāt? Ieteiktu pārbaudīt aknas

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.31 09:29

Vietējās ziņas