Jaunzemam un Eidukam – bronza

Kamēr Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas čempionātā (LBL3) vēl tiek noskaidroti pusfināla dalībnieki, 2. divīzijas čempionāts (LBL2) jau noslēdzies, atnesot mūsu novadu sportistiem bronzas godalgas.

LBL2 čempionus noskaidroja piektajā sērijas spēlē 29. aprīlī. Nokļūstot zaudētājos ar 1:2, «BK Ogre» divas reizes tomēr atspēlējās, pēdējā spēlē pārspējot «Rīgas Stradiņa universitāti» ar 80:75 un kļūstot par čempioniem.

Savukārt cīņa par trešo vietu notika līdz trim uzvarām. Pirmajā spēlē «Pārdaugava/Latvijas Universitāte» zaudēja «Mārupi» ar 69:75, bet mājas spēlē «Pārdaugava/LU» sagrāva pretiniekus ar 93:62. Pēdējā spēlē 22. aprīlī Mārupē cīņa ritēja līdz beidzamajai sekundei, un pārāki bija «Pārdaugava/LU» ar 76:74.

Rīgas vienības rindās divi rezultatīvākie spēlētāji bija iecavnieki Linards Jaunzems un Jānis Eiduks. L. Jaunzems sezonā vidēji guva 17,1 punktu un 8,8 atlēcošās bumbas, bet J. Eiduks – 14,7 punktus. Abi puiši visu sezonu bija pārliecinoši vienības līderi. Pēdējā, izšķirīgajā spēlē abiem gandrīz puse no komandas punktiem: L. Jaunzemam – 25, J. Eidukam – 9. Pirmajā spēlē par trešo vietu J. Eiduks bija rezultatīvākais komandā – 17 punkti.

Vienībā spēlēja vēl divi mūsu novadnieki, kuriem gan tik labi nav veicies. Iecavnieks Toms Škipars aizvadīja piecas spēles, vidēji gūstot 1,6 punktus, bet baušķenieks Elmārs Arcimovičs spēlēja 21 reizi, vidēji gūstot 2,2 punktus.

«Mārupē» spēlēja baušķenieks Nauris Metnieks. Viņam šie mači nebija veiksmīgākie – gūti trīs, septiņi un pieci punkti.

Tikmēr LBL3 čempionātā pusfinālā ar divām pārliecinošām uzvarām iekļuvuši Iecavas novada «BK Dartija» puiši, uzvarot «BK Sigulda» ar 70:56 un 68:58. Abās spēlēs iecavnieku aizsardzība bija uzdevuma augstumos. «BK Dartija» pretiniekos varētu būt Carnikavas vienība, kas divās spēlēs ļoti pārliecinoši uzvarēja «SK Rūjiena».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas