Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā notiks Zemgales pašvaldību apbalvošana

Šodien plkst.11 Jelgavas pilsētas kultūras namā notiks Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) organizētais konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2013" pirmās kārtas noslēguma pasākums - Zemgales pašvaldību apbalvošana.

ZPR nākamajai kārtai nacionālā līmenī no Zemgales izvirzīja trīs pašvaldības - Iecavas un Jēkabpils novada, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldību, informēja ZPR sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Zemgalē, līdzīgi kā Rīgas Plānošanas reģionā, konkursa pirmajai kārtai bija pieteikts visvairāk dalībnieku, deviņas pašvaldības - Jelgavas un Jēkabpils pilsētas, kā arī Auces, Dobeles, Iecavas, Jelgavas, Jēkabpils, Rundāles un Ozolnieku novada. Turklāt septiņas no tām šāda veida konkursā piedalās pirmoreiz.

Konkursa vērtēšanas komisija, kurā strādāja arī ZPR administrācijas, Tērvetes un Vecumnieku novada speciālisti, rūpīgi iepazinās ar dalībnieku īpašā veidlapā atspoguļoto informāciju, kā arī apmeklēja katru no pašvaldībām, lai uz vietas iepazītos ar konkrētiem objektiem, kas, pēc pašu pašvaldību ieskata, vislabāk raksturo pēdējā laikā paveikto kultūras, veselības un integrācijas jomā, kā arī Eiropas Savienības (ES) vērtību popularizēšanā, skaidroja Kālis.

Apkopojot pašnovērtējuma anketās lasīto un pašvaldībās redzēto, komisija nolēma konkursa nākamajai kārtai nacionālā līmenī no Zemgales izvirzīt trīs pašvaldības - Iecavas un Jēkabpils novada, kā arī Jelgavas pilsētas.

Tāpat komisija četrām pašvaldībām nolēma konkursa laureāta godu piešķirt atsevišķās nominācijās - Pašvaldība kultūrai, Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai, Pašvaldība veselībai un Pašvaldība ES vērtību popularizēšanai. Gan trīs galveno balvu, gan atzinības balvu ieguvējas pašvaldības paziņos konkursa pirmās kārtas noslēguma sarīkojumā, kas 13.augustā notiks Jelgavā.

Zemgales konkursa dalībnieku vērtēšanas komisija arī atzīmēja, ka visu pieteikto pašvaldību darba rezultāti skaitliskā izteiksmē ir ļoti blīvi, jo godalgoto vietu ieguvējas gan savā starpā, gan no pārējiem dalībniekiem šķīra tikai viens vai divi punkti, informēja Kālis.

Viņš skaidroja, ka tas tāpēc, ka par piedalīšanos šādā konkursā izšķīrās vien tās pašvaldības, kas apzinās savu spēku un daudz dara dažāda veida pakalpojumu pieejamības un kvalitātes, kā arī pievilcīgas dzīves telpas nodrošināšanā saviem iedzīvotājiem, vietējās sabiedrības aktivizēšanā gan lokālu, gan globālu jautājumu apspriešanā, investīciju piesaistē un starptautiskās sadarbības veicināšanā.

Jau ziņots, ka šā gada 1.martā Latvijas Pašvaldību savienība ar Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā akceptu izsludināja pieteikšanos pašvaldībām konkursā "Eiropas Gada pašvaldība 2013".


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas